Музей Івана Франка у Дрогобичі: ідея, яка має шанс на втілення у реальність. ФОТО

0:00 1 Березня 2018

Дрогобич — місто, в якому частину свого життя провів видатний українець, пророк української нації Івана Франко. У багатьох його творах описано тодішнє життя Дрогобича. Сьогодні біля кам’яниць та на вулицях міста, про які писав Іван Франко, встановлено ознакування. Завдяки співпраці з онуком Івана Франка та Міжнародним фондом імені Івана Франка, у Дрогобичі двічі проведено Церемонію вручення міжнародної премії Івана Франка. Сьогодні у місті функціонує університет імені Івана, Народний дім імені Івана Франка. На базі університету відбуваються різноманітні заходи та виставки, присвячені Франку. Також шостий рік поспіль проводитися літературно-мистецька академія “Країна Франкіана”. На честь Каменяра названо одну з центральних вулиць міста. Також впродовж багатьох років у Дрогобичі побутує ідея створення музею Івана Франка. Однак над втіленням її у реальність, серйозно замислилися лише впродовж останніх двох років.

У четвер, 1 березня, з цього приводу у головному корпусі Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка відбулася зустріч за участю ректора Надії Скотної, міського голови Дрогобича Тараса Кучми, начальника відділу культури та мистецтв ДМР Олега Яводчака, декана філологічного факультету ДДПУ Ярослава Яремка, викладача ДДПУ та депутата ДМР Ігоря Розлуцького та директора художньої школи Ігоря Шимка.

В ході зустрічі учасники обговорили деталі реалізації цієї ідеї. Відтак було визначено створити інтерактивну кімнату-музей на базі філологічного корпусу ДДПУ ім. Івана Франка. Для цього спершу будуть проведені юридичні консультації з метою визначення правових зобов’язань відповідальних сторін та можливість залучення коштів на облаштування з різних джерел.

Відтак Ігор Шимко представив попередню ескізну пропозицію, на якій відображено проект облаштування кімнати-музею з облаштуванням інтерактивних технологій та можливістю проведення наукових та літературно-мистецьких заходів.

«Сьогодні кожен з нас розуміє важливість популяризації Івана Франка як дрогобичанина. Ми маємо співпрацю влади та університету, маємо низку напрацьованих ідей, які необхідно реалізувати. До цього включимо те, що уже функціонує і тоді, сформувавши все це у єдиний системний підхід, можемо приступити до повномасштабної популяризації Івана Франка не лише в Україні, а й світі. І сьогодні для цього ми вже маємо низку необхідних інструментів та комунікацію з особами, які нам у цьому сприятимуть», —зазначив Тарас Кучма.

Своєю чергою Надія Скотна наголосила на постійній підтримці зв’язків з родиною Франка та заходах, які вже проводять в університеті.

«Сьогодні ми маємо ціле покоління місцевої інтелігенції, яке живе Іваном Франком. Ці люди постійно займаються вивченням і дослідженням життєвого та творчого шляху Франка. На базі університету проводяться різноманітні заходи, в яких беруть участь науковці не лише з України, а й світу. Тому реалізація ідеї зі створення кімнати музею —це важливо і актуально», — резюмувала Надія Скотна.

Отож, наступним кроком з втілення ідеї облаштування кімнати-музею імені Івана Франка у Дрогобичі стане проведення юридичної консультації, після яких усі сторони сьогоднішньої зустрічі розпочнуть роботу.

Перейти до вмісту