Музей “Дрогобиччина”. Відкриття виставки Дзвінки Загайської.

0:00 27 Березня 2018
«СИМЕТРІЯ»  Дзвінки Загайської у дрогобицькому Палаці мистецтв.  
 
Вже вкотре музей «Дрогобиччина» приймає у своїх стінах молодих митців, становлення яких проходило на наших очах. Здавалося б, цілком недавно музей презентував першу персональну виставку «Ангелів» ще зовсім юної художниці Дзвінки Загайської, а  вже сьогодні вона демонструє серйозні твори високопрофесійного рівня. Її авторський проект “Симетрія” – це серія живописних та графічних композицій на склі експозиційно доповнених тематичною інсталяцією та відео. В трьох залах Палацу мистецтв можна оглянути 40 найновіших робіт, створених впродовж минулого року.
 
У своїх творах авторка прагнула відобразити особисте світовідчуття через символічно-геометричну форму живопису. Основне завдання експонованих творів – пошук космічної гармонії. Художниця  намагається  привідкрити  нам завісу таїни, що ховається в образно-символічних проявах народної культури.
 
Це підтвердила на відкритті і директор музею Алла Гладун, зазначивши, що Дзвінка у своїх творчих пошуках тяжіє до прамистецьких форм – пектограм, петрогліфів, трипільських орнаментів, а також бойківських та гуцульських елементів.
 
Наші пращури мабуть знали щось важливе про потаємний зв’язок з Творцем, бо дуже велике значення приділяли сакральній геометрії, таємному значенню геометричних фігур і ліній із яких складається всесвіт. Українська звичаєва культура закодувала цю прадавню мудрість у певних символах, які проявляються і в сучасних мистецьких пошуках Дзвінки Загайської. 
 
Презентація проекту «Симетрія» проходила у щирій, невимушеній, майже сімейній атмосфері. Розділити радість відкриття із художницею навідалась її близькі. АджеДзвінка Загайська виросла у мистецькій родині: Мати Олеся Сікора та батько Любомир Загайський – відомі дрогобицькі художники. А дідусь мисткині– відомий громадський діяч та голова товариства «Бойківщина» Любомир Сікора. Оцінити нові творчі здобутки Дзвінки  Загайської прийшли дрогобицькі митці, художники, актори, громадські діячі серед яких: Андрій Юркевич та Оленка Спанчак, Стефанія Сидорчук, Ірина Пітулей, Олександр Максимов та Єва Райська, Ярослав Данилів, Назар Хомик, Світлана Забара, Наталя та Микола Походжай, Олександра та Віктор Возняк. Особливо тішимось, що приймали на відкритті українську героїню, добровольця, засновника та командира  Медичного батальйону «Госпітальєри» Яну Зінкевич, що саме перебуває на реабілітації у Трускавці.
 
 
Довідка
Дзвінка Загайська народилася у 1990 р. у м. Львові.  Зростала, навчалась у загальноосвітній та художній школі у Дрогобичі.  В 2007-2013 рр. навчалася в Львівській Національній академії мистецтв на кафедрі монументального живопису.
В 2006-му році відбулась перша персональна виставка в Палаці мистецтв м. Дрогобич.
В 2012 році ввійшла в альбом SNAC Ukraine competition 2012-2013 (Ввійшла в альбом 150 художників України 2012 року).  займалася ілюстрацією книг, зокрема, декілька з них видані в Нью-Йорку, США (Winter light book) та ілюстрація поеми Дмитра Павличка “Веселка”. 
В 2013-2016 рр. аспірант ЛНАМ, кафедра історії та теорії культури. Тема наукового дослідження «Універсальна космологічна символіка у народній художній творчості на прикладі етнографічної групи бойків». Учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Автор статей та публікацій. 2014 році персональна виставка писанок та живопису на склі у Львові. Працює в галузі живопису (монументального та станкового, малярства на склі), графіки (графічний дизайн, ілюстрація, друковані техніки), писанкарства. Займається фотографією.
Пластунка. Учасник та координатор численних благодійних та соціальних проектів, провела понад 30 майстер-класів для дітей та дорослих.
Дзвінка Загайська є активним учасником мистецького і громадського життя, бере участь у численних виставкових проектах, симпозіумах і пленерах.
 
Текст: Любов Васильків, старший науковий працівник музею «Дрогобиччина».
Фото: Ігор Гриник.

 

Перейти до вмісту