Музей “Дрогобиччина”. Святкування сторіччя ЗУНР у музеї.
Заходи, присвячені 100-річчю ЗУНРу, розпочались з історико-краєзнавчої конференції, яку щорічно проводить історичний факультет ДДПУ ім.Івана Франка на чолі із деканом професором Леонідом Тимошенком. До організації цього року долучився і наш музей. Формат наукової конференції чи не найкращий спосіб для пошанування цієї унікальної сторінки в історії України, адже тема ЗУНРу ще потребує глибокого вивчення та належної популяризації серед широкого загалу. З привітальним словом до науковців звернувся голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич. Про феномен ЗУНРу говорила і директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун. На пленарному та двох секційних засіданнях прозвучали доповіді дрогобицьких і львівських науковців та краєзнавців.
Основною урочистою подією стало відкриття меморіальної таблиці на фасаді будівлі відділу історії музею «Дрогобиччина». Саме у цьому приміщенні з листопада 18-го до травня 19-го року діяла управа Української Національної Ради в Дрогобичі, очолювана Семеном Вітиком. Чин посвяти здійснили представники УГКЦ на чолі з єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Григорієм Комарем, який у своєму виступі глибоко проаналізував значення та уроки ЗУНРу для сьогодення. Своїми роздумами про Листопадовий чин у Дрогобичі поділились Роман Пастух, Богдан Лазорак та Алла Гладун.
Завершились урочистості відкриттям виставки із фондової збірки музею «Дрогобиччина»: «ЗУНР: Дрогобиччина на тлі епохи». Унікальні документи, світлини, грошові знаки, військові карти, листи та інше передають дух того часу, який засвідчив справжній вибух національної самосвідомості і державотворення. Першу екскурсію для учасників урочистостей провела заввідділом Зоряна Кордуба. За ініціативи науковців музею Оксани Соловки та Володимира Пограничного було підготовлено буклет «Державні структури ЗУНР у Дрогобичі» – пам’ятку для усіх присутніх.
Виставка, що підготовлена була до свята, триватиме ще певний час. Сподіваємось, вона зацікавить вчених, краєзнавців, вчителів історії, студентів та школярів, і матиме своє продовження у нових наукових працях та розвідках, стане стимулом для обговорення та опрацювання в університетських аудиторіях, а головне – буде використана для патріотичного виховання шкільної молоді.
Інформація музею “Дрогобиччина”.