Культура: Для громадськості презентували збірник праць, присвячений дослідженням історії, природи та культури Дрогобиччини

0:00 21 Травня 2019

До свого професійного свята музей «Дрогобиччина» підготував  справжній дарунок. Вийшов у світ збірник праць під назвою «Вісник музею «Дрогобиччина»: Записки, присвячені дослідженням історії, природи та культури Дрогобиччини». Відтак тридцятилітня видавнича справа музею вийшла на якісно новий рівень. «Вісник…» містить статті й повідомлення не тільки науковців музею і складається з трьох розділів: I. Дослідження; II. Мовою документів; ІІІ. Літопис музею.

Презентація була велелюдною. Велике представництво університетської спільноти: декани кількох факультетів, зав кафедрами, науковці, студенти. Взяла участь у презентації чимала делегація освітян, були дрогобицькі краєзнавці, відомі митці, музиканти, громадські діячі та просто небайдужі дрогобичани, які усвідомлюють значущість цієї події не тільки в музейному середовищі, але й в культурному житті міста та регіону.

Відкриваючи захід, директор музею Алла Гладун сказала: «Дрогобицькі хранителі муз протягом десятиліть достойно і фахово виконують своє покликання – бути скарбницею пам’яті, мудрості, таланту нашого народу, який є творцем великої культури. Вихід у світ «Вісника музею «Дрогобиччина» стане початком творення власної історії, інструментом самопізнання, аналізу та проекції майбутнього образу музею. Власне, допоможе і надалі виконувати надважливу місію музею: зберігати, досліджувати та популяризувати нашу духовну і матеріальну культурну спадщину».

Як формували збірник, редагували, готували до друку розповів його упорядник Володимир  Пограничний, який  зупинився також на творчих моментах співпраці із видавництвом «Коло», зокрема, з його директором Миколою Походжаєм.

Презентація викликала напрочуд жваве обговорення музейного видання.  Позаяк  на засіданні Наукового товариства ім.Шевченка, яке відбулося нещодавно у Палаці мистецтв, Вісник вже був надрукований, то чимало з присутніх мали можливість ознайомитись із ним завчасно. Відтак обговорення публікацій, зокрема Вірою Байсою, Леонідом Тимошенком, Романом Пастухом було предметним .

Особливо приємно музейникам було чути схвальні відгуки з уст професора Леоніда Тимошенка, який підкреслив, що мало який із відомих львівських музеїв  може похвалитися подібним виданням. Високу оцінку отримав музей і від професора Михайла Шалати.

Презентували цього дня музейники не тільки свою наукову роботу, але й діяльність по збереженню та реставрації експонатів музейної збірки. Виставка під назвою «Нове життя дрогобицьких раритетів» була другою частиною урочистостей цього дня, присвячених Міжнародному дню музеїв. Кураторську екскурсію провела для присутніх головний хранитель музею Оксана Соловка разом із своєю київською колегою – працівником Національного науково-дослідного реставраційного центру Тетяною Мінжуліною та спеціалістом зі Львова – Вірою Бундою, які приїхали у Дрогобич задля цієї події. Загалом, київські реставратори повернули у науковий обіг, для музейних експозицій понад 200 одиниць збереження лише за останні 7 років.

Вісник дрогобицькі музейники обіцяють видавати щорічно, сподіваючись, що його сторінки ряснітимуть науковими відкриттями, новими знахідками, цікавими дослідженнями, успіхами та здобутками музею, який у такий спосіб писатиме свою історію.

Музей “Дрогобиччина”

релiз_презентацiя_вiсника

Перейти до вмісту