Музей “Дрогобиччина”. Презентація книги ” Скромний син землі Перемиської – отець Партеній Петро Павлик”.
У музеї «Дрогобиччина» відбулась презентація книги ” Скромний син землі Перемиської – отець Партеній Петро Павлик”. Автор книги Люда Бублик – перекладач, дипломат, викладач, доктор філософії Українського Вільного Університету (Мюнхен), співзасновниця Ризької Української Школи (Латвія), засновниця суботньо-недільної школи у Варшаві, дослідниця духовної культури українського народу та взаємин церкви і суспільства. На презентації вона зізналась, що книга задумувалась як невелика брошура, проте виросла у повноцінну розвідку, бо писалась фактично сама – якимось дивним способом та щасливими випадками відкривались щоразу нові цікаві факти, розширюючи та збагачуючи дослідження про унікальну та геніальну постать в історії української церкви, близького соратника Йосипа Сліпого – отця Партенія (Петра Павлика).
У книзі розкрито усі грані, глибокої та сильної проте надзвичайно скромної особистості. Через результати його діяльності, спогади його близьких та діалоги із ним самим авторка представляє отця Партенія як людину, пастира, подвижника УГКЦ, публіциста, дослідника-мистецтвознавця та художника, що зумів надзвичайно багато прислужитись Богу, Церкві, Україні та людям. Вона подає багато неймовірних фактів із біографії отця. Наприклад, мало хто знає, що завдяки подвижництву о. Партенія та українських ченців були врятовані унікальні книги Національної бібліотеки Італії, що у 1966 році були затоплені під час одної із найстрашніших повеней у Флоренції. Вони організували волонтерів, щоб витягти якнайбільше книг із води та болота, а тоді у монастирі вҐроттаферраті зайнялись їх реставрацією, у чому досягли неабиякого досвіду та майстерності. Згодом одному із братів Йосафату Курилові навіть довірили реставрацію унікального рукопису «Codice Atlantico» Леонардо да Вінчі.
Захід був камерним, проте, як відзначила і сама авторка, – тішить, що прийшли саме ті, кому важливість та актуальність подібних тем не потрібно доводити. На презентації поділились своїми думками дрогобицькі науковці, дослідники, духівники. Серед них: організатор презентації – кандидат історичних наук Богдан Лазорак (директор музею Івана Франка у Нагуєвичах), Алла Гладун (директор музею «Дрогобиччина»), професор Леонід Тимошенко (декан історичного факультету ДДПУ ім.Франка), Володимир Пограничний (старший науковий працівник музею «Дрогобиччина»), отець Олег Кекош (УГКЦ).
Фото: Ігор Гриник.