Музей “Дрогобиччина”. АНОНС. 23 травня о 12 год. запрошуємо на спільний мистецький проект «Твоєму генію наш скромний дар…» Богдана Тихолоза і Віктора Мельника.
Спільний мистецький проект «Твоєму генію наш скромний дар…» Богдана Тихолоза і Віктора Мельника відкриється в Дрогобичі 23 травня 2019 року о 12.00 год. за підтримки Центру сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області та міжнародного мистецького об’єднання Art Media Holding – Civitas LEOPOLIS. Це вже не перша виставка у творчому доробку авторів ― художника В.Мельника та фотомитця Б.Тихолоза.
Віктор Мельник «Дні проби і міри» графіка
Богдан Тихолоз «І зітхнення, й екстази» фотографія
Вже понад 25 років автор серії графічних робіт успішно працює у царині книжкової графіки. Загалом у кімнатах музею представлено 19 графічних робіт, створення яких було навіяно Франкіаною, яка заторкнула душу художника ще у студентські роки. Були різні пошуки розкриття тематики і в плакатному мистецтві, і в екслібрисі, в скульптурних творах та живописі. Однак поштовхом до інтерпретації літературного доробку Івана Франка стали тексти, що увійшли до книги Б.Тихолоза «Психодрама Івана Франка».
Митець обґрунтовано обирає невеликий розмір робіт, що продиктовано книжковим форматом, водночас у такий спосіб намагаючись наблизити глядача до уважного спостереження графічного твору.
У колористичному вирішенні для естампів характерна монохромність. Автор свідомо уникає різнобарв’я, зосередившись на графічних прийомах «пляма – лінія – штрих». Світлі площини створюються безпосередньо тлом паперового аркуша, розмаїтої тональності темні — досягаються за рахунок нанесення штрихів різної щільності. Статичною або ж динамічною лінією художник передає індивідуальне емоційне трактування слова, образу чи ідеї Франкових творів.
Для графіки Віктора Мельника характерний візуальний контраст ― форми, лінії, фактури, гри світла та тіні, білого-чорного, який підсвідомо відчитується і на емоційно-чуттєвому рівні. Експресивний, ніби підкреслено хаотичний штрих дисонує з чітко промальованими лініями. Однотонні плями перебувають у взаємному зв’язку з насиченими фактурними площинами. Контрастне співвідношення «маленької людини» та величного Всесвіту спонукає до розмислів над буттям. Пронизані тривогою, тугою, стражданням твори водночас залишають віру у Світло. Таке трактування значною мірою викристалізовує авторський стиль, упізнаваний з-поміж інших графіків-франкіаністів.
Виставка свідчить про майстерність художника, котрий простими, однак дієвими засобами художньої виразності зумів відчути і передати релігійно-філософські ідеї Івана Франка. Через призму особистісного графічного світосприйняття Віктора Мельника глядач має нагоду поринути у власний макрокосмос, вступивши в індивідуальний інтелектуально-емоційний діалог з майстрами слова і пензля.
За матеріалами кандидата мистецтвознавства Олени Козакевич.
Інформація музею “Дрогобиччина”.