Мова — духовний скарб українців: відділ сім’ї та молоді ініціює акцію до Дня української писемності та мови

16:34 7 Листопада 2022

Щорічно 9 листопада відзначаємо День української писемності та мови. Свято затверджене у 1997 році і приурочене вшануванню пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Упродовж століть українська мова, як і весь український народ, зазнавала утисків та заборон. Підтримка нашої культури, традицій та мови в період повномасштабної війни посилює нас і послаблює ворога. Тому мова – не просто наш духовний скарб, але й головна наша зброя в боротьбі з окупантом. Тож кожному свідомому громадянину нашої держави потрібно дбати про те, щоб українська мова не лише була, але й розвивалась та передавалась з покоління в покоління.

З нагоди Дня писемності та мови, відділ сім’ї та молоді ДМР ініціює цікаву творчу акцію. Навчальні заклади, коледжі громади та ВНЗ запрошують підготувати плакати до Дня української писемності та мови. Роботи слід приносити у 210 кабінет міської ради.

У відділі сім’ї та молоді стверджують, такою акцією хочуть вкотре залучити активну молодь міста до збереження наших духовних надбань та цінностей.

Наша мова — це наше духовне багатство. Сьогодні, коли відроджується національна самосвідомість народу, знання рідної мови набуває особливого значення. Ми хочемо вкотре привернути увагу до важливості нашої мови, як невід’ємної складової української національної свідомості, — наголошує керівник відділу сім’ї та молоді Олександра Пашко.

Усі творчі роботи молоді будуть виставлені у соціальній мережі Facebook на сторінці відділу сім’ї та молоді та на 2 поверсі міської ради. Переможців буде обирати комісія за участі представників влади, відділу сім’ї, а також представників художньої школи.

Окрім цього, 9 листопада традиційно об 11:00 відбудеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Авторкою тексту цьогорічного радіодиктанту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Читатиме його – Народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Також написання адіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу: у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном, через військову агресію.

Перейти до вмісту