Моніторять проблеми та напрацьовують спільний план дій: Тарас Кучма зустрівся з активом села Рихтичі
Під завершення минулого року у Дрогобицькій громаді стартували робочі зустрічі міського голови Тараса Кучми із активними мешканцями населених пунктів громади.
Так, днями спільно із старостою округу Володимиром Ченчаком очільник громади відвідав село Рихтичі. У приміщенні місцевого ліцею відбулась зустріч із активними мешканцями населеного пункту, освітянами, а також місцевими підприємцями та депутатами. Зокрема, учасниками зустрічі були – керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, керівник відділу освіти Петро Шев’як, в.о.керівника Дрогобицької районної поліклініки Леся Остапенко, депутатка Дрогобицької міської ради Ірина Головацька та директорка Рихтицького ліцею Наталія Жук.
Тарас Кучма на початку зустрічі окреслив мету свого візиту у рихтицьку громаду. За його словами – Рихтичі одне з найбільших сіл Дрогобицької ОТГ, відтак місцевий ліцей є на одному з передових місці серед навчальних закладів громади.
У Рихтичах високопрофесійний навчальний заклад, який користується популярністю на освітянській ниві, ви оснащені потужною технікою, маєте два комп’ютерні класи і постійно вдосконалюєтесь. Рихтицька громада також потужна – населення сягає майже 3 тис. осіб і що важливо на фоні систематичних демографічних втрат у інших населених пунктах – кількість населення в Рихтичах, майже не змінилася за останні роки. Що свідчить про позитивну динаміку. Тішить і той факт, що тут розвивається підприємництво – є фруктові сади, вирощують саджанці тощо. Тож наше спільне завдання – виокреслити разом із вами ті галузі, які слід розвивати в Рихтичах, а також визначити проблемні питання населеного пункту, щоб спільно думати над їхнім вирішенням”, – наголосив Тарас Кучма.
Про проблемні питання та досягнення в освіті в Рихтичах доповіла керівник ліцею Наталія Жук. За її словами – одним з проблемних залишається питання брукування подвір’я території навчального закладу. Воно чимале і потребує належного вигляду, щоб в чистоті проводити загальношкільні заходи, лінійки тощо. Із досягнень – це низка реалізованих проєктів, які вдалось виграти ліцею в останні роки та оснастити навчальний заклад як новим спортивним майданчиком на території установи так і двома комп’ютерними класами. До співфінансування проєктів ліцею долучилися місцеві мешканці та підприємці села.
Як доповнив керівник відділу освіти Петро Шев’як – також із останніх досягнень навчального закладу те, що освітня установа немала підведеного водопостачання – нещодавно цю ситуацію виправили. Залишилось встановити потужні фільтри для очищення води.
Що стосується вдосконалення освітньої програми – то Наталія Жук наголосила, що ліцею пасувало б мати групу продовженого дня. В свою чергу очільник громади зазначив, що можливо слід подувати над створенням класу національно-патріотичного виховання молоді – «Крила України», який з вересня функціонує на базі гімназії №5 імені Героя України Сергія Кульчицького у Дрогобичі. Адже такі класи сприяють зміцненню патріотичного духу юних українців.
Окрему увагу було приділено медицині Рихтич. Як зауважила в.о. керівника Дрогобицької районної поліклініки Леся Остапенко – від минулого року припинило існування паліативне відділення, підопічних якого перевели в першу міську лікарню – натомість в цьому приміщенні продовжує функціонувати так звана амбулаторія села. Однак, саме приміщення доволі велике і обігрівається електрикою. А це чималі витрати. Логічніше перевести сімейних медиків у менше приміщення і тим самим зекономити кошти на його опаленні.
Саме ж приміщення колишнього паліативного відділення можна розглядати як гарний ресурс вільної площі, яку можна здати в оренду або ж створити потужну реабілітаційну базу, оновивши його.
Серед проблем села мешканці виділили, що в населеному пункті відсутня аптека. Натомість Володимир Чуба підкреслив, що до Рихтич приїжджає так звана «аптека на колесах», у якій можна закупитися необхідними ліками людям.
Порушили під час зустрічі і питання культури та функціонування місцевого Народного дому, голова якого зауважила, що сходи приміщення культурної установи давно потребують якісного ремонту. Також зважаючи на 200-т ліття селищного храму хочуть видати книгу про нього – і тут також потрібна підтримка та сприяння у добрій справі.
Підприємці Рихтич, які чисельно були присутніми на зустрічі зазначили, що на території населеного пункту є ставок, який не має паспорту об’єкту. Однак такий гарний природній обє’кт вартувало б не просто зберегти, а дати нове життя йому та розвивати.
Підводячи підсумки очільник громади зазначив, що почув, які проблеми турбують громаду Рихтич найбільше та зауважив – мешканцям слід визначитись, які питання потребують негайного вирішення, до реалізації яких може долучитись місцевий бізнес, а також влада. Відтак до нової зустрічі дано завдання розписати чіткий план із пріоритетних завдань. Адже Рихтичі – багатий та історично привабливий населений пункт Дрогобицької громади, який заслуговує розвитку та подальшого процвітання.