Між толерантністю і законом: ні російській мові на теренах Дрогобицької громади!

14:03 29 Серпня 2023

З початком повномасштабного вторгнення росії на терени України Дрогобицька громада прихистила близько двадцяти тисяч громадян, які вимушено покинули власні домівки та оселі, тікаючи від прямої загрози життю та здоров’ю.

Зараз у громаді офіційно зареєстровано близько дев’яти тисяч ВПО.

За цей час Дрогобицька громада стала форпостом не лише надання прихистку, а й збору гуманітарної допомоги для мирного населення та військових по всій Україні. Таких результатів вдалося досягнути завдяки багаторічній партнерській співпраці з міжнародними інституціями, містами і громадами за кордоном та міжмуніципальному партнерству всередині країни.

Позитивом є й те, що у швидкі терміни вдалося облаштувати житло для ВПО у Стебнику. Наразі триває реалізація низки проектів у громаді, щодо забезпечення житлом переміщених осіб.

Днями у Стебнику сталася подія, яка є неприйнятною для мешканців нашої громади. Гості громади, які проживають у будинку для ВПО проводили дозвілля під голосне звучання російської музики. Це зауважили перехожі. Відповідно ця ситуація набула гострого розголосу в громаді.

Зауважимо, для мешканців громади такий факт є недопустимим, адже чимало воїнів ще з 2014 року поклали своє життя на вівтар перемоги у боротьбі з російськими загарбниками. Для кожного свідомого мешканця громади російська мова є мовою окупанта, яка несе зло та кровопролиття на наші землі.

Цей прикрий випадок розглянули під час щотижневого засідання у міській раді.

Вже під вечір вчорашнього дня у мережі Інтернет з’явилося відео, на якому гості громади просять вибачення за свій вчинок.

Нагадаємо, ще з 2016 року у Дрогобичі на місцевому рівні, з ініціативи воїнів, боряться проти звучання російської музики у публічному просторі. А у червні 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон, яким заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі.

Зазначимо, що мешканці Дрогобицької громади завжди відзначаються своєю гостинністю та привітністю. Тому гості громади мають усвідомити, що російська мова і музика – це контент країни-агресора. Вони є неприйнятними для мешканців нашої громади. Особливо тоді, коли наші родичі та близькі зі зброєю в руках боронять державу від агресора та окупанта, віддаючи найдорожче – життя.

Перейти до вмісту