«Між містом та містом: Битом – Дрогобич» – представники Дитячого парламенту міста Котермака обмінялись досвідом з однолітками із Битома

13:25 19 Жовтня 2023

Учасники Дитячого парламенту поділились із молоддю Дрогобича досвідом, який здобули під час польсько-українського молодіжного обміну та представили напрацьовану спільну презентацію. Мова іде про проєкт «Між містом та містом: Битом – Дрогобич». Презентація відбулась у світлиці Дрогобицького міського центру соціальних служб. Проєкт презентували учасники Дитячого парламенту, які днями повернулись із Битома. Слухачами були представники молоді та громадських молодіжних організацій міста.

У ході презентації представники Дитячого парламенту розповіли про те, як спільно з молоддю з Битома працювали над презентацією сторітелінгу та як в рамках свого дослідження відвідувала різні місця в Битомі та Катовіце. Зокрема, на запрошення мера міста Битом дрогобицькі юні парламентарі побували у місцевій Ратуші, також мали цікаву зустріч з почесним сенатором. Пізніше відвідали лекцію доктора Малгожати Мисливець, професора UŚ, “Сілезька історія” в Сілезькому університеті в Катовіце, а також Верхньосілезький музей у Битомі та Інформаційний пункт для іноземців у Катовіце, яким опікується Фундація In Corpore.

Проєкт мав три основні цілі: пошук подібностей між польськими та українськими містами, підвищення інтересу молоді до історії власного регіону та міжкультурне виховання молоді.

Представникам Дитячого парламенту Дрогобича запропонували стати учасниками Клубу європейської молоді.

Загалом, проєкт допоміг молоді Битома та Дрогобича краще пізнати один одного, дослідити історію двох міст та спільно відкрити цікаві сторінки історії й культурної спадщини.

Нагадаємо, польський Битом є містом-побратимом Дрогобича. З перших днів повномасштабного вторгнення Битом активно підтримував та підтримує Дрогобич гуманітарними місіями.

 

Перейти до вмісту