Місто Дрогобич вибороло третє місце у Рейтингу прозорості Трансперенсі Інтернешнл Україна

15:42 31 Березня 2021

У середу, 31 березня, Трансперенсі Інтернешнл Україна презентували результати Рейтингів прозорості та підзвітності міст за 2020 рік.

Як наголосили організатори заходи, у 2020 році було запроваджено нову методологію оцінки міст: окрім Рейтингу прозорості, запроваджено ще й Рейтинг підзвітності.

Прозорість – принцип належного врядування, за якого громадянам забезпечується право на доступ до інформації, і органи влади займають проактивну роль у процесі розвитку такої можливості.

Підзвітність – стан відносин між владою та громадянами, за якого громадяни мають реальну можливість бути залученими та впливати на процеси вироблення політик, контролювати й перевіряти діяльність ОМС, а ті зобов’язані публічно звітувати про свою діяльність.

Оцінку у Рейтингу прозорості проводять у 14 сферах за 86 індикаторами. Оцінка у балах – від 0 до 100 балів. Таку оцінку проводять 4 рік поспіль у 100 містах.

У 2020 році додано індикатори здійснення антикорупційної діяльності.

Оцінку у Рейтингу підзвітності проводять у 14 сфер за 47 індикаторами. Оцінка у балах – від 0 до 100 балів. У 2020 році такий Рейтинг запроваджено вперше. Оцінку проводять у 50 містах.

Під час презентації було обговорено вплив пандемії COVID-19 на діяльність органів місцевого самоврядування.

Так відзначено, що найпрозорішою є сфера освіти. До слова, позитивно відзначено запровадження електронних черг у садки та школи. У Дрогобичі таку практику було запроваджено ще у червні 2019 року.

Також Дрогобич та ще 8 міст відзначили за впровадження прямих трансляцій засідань.

Попри успіх міст у сфері прозорості, організатори заходу наголосили на важливості підвищення рейтингів органів місцевого самоврядування з підзвітності. За проведеними оцінками сьогодні середній рейтинг міст з підзвітності у 4 рази нижчий за рейтинг прозорості.

Отож у Рейтингу прозорості ІІІ місце посів Дрогобич, ІІ місце – Львів та І місце – Маріуполь.

У прозорості місто Маріуполь отримало 86,6 бала. Львів отримав 85,2 бала. У топ 5 Рейтингу прозорості також увійшли Дрогобич (78,1 бала), Вінниця (76,7 бала) і Тернопіль (75,2 бала). Середній рейтинг міст у 2020 році – 47,7 балів.

«Приємно, що кілька років поспіль Дрогобич перебуває серед лідерів Рейтингу прозорості. Це ще раз підтверджує, що принципи прозорості та відкритості є важливими, як і принципи управління на основі даних та цінностей, які ми впроваджуємо у роботі. Лідерство у цьому Рейтингу є спільним успіхом партнерства громади та місцевого самоврядування.

Щодо критерій та рекомендацій, які пропонує «Трансперенсі Інтернешнл Україна», то ми, безумовно, врахуємо їх у роботі нової структури виконавчого комітету. Особливу увагу ми приділимо впровадженню рекомендацій щодо підзвітності.

Вітаю керівництво та громадян міст Маріуполя та Львова. Дякую організаторам Рейтингу за те, що допомагаєте нам покращувати діяльність, а Дрогобич сьогодні знову прозвучав на всю країну», – прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Перейти до вмісту