Місто, доступне для всіх: суб’єктів господарювання Дрогобицької громади закликають подбати про безбар’єрний доступ до закладів харчування та торгівлі

27 Червня 14:57

З ініціативи програми «Без бар’єрів» Олени Зеленської – прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

Відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для мільйонів громадян, але і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини.

Відтак, Управління економічного розвитку та інвестицій ДМР звертається до суб’єктів господарювання Дрогобича та територіальної громади із закликом забезпечити рівний доступ для маломобільних груп населення, зокрема на інвалідних візках до форм приватної власності. Це, зокрема, стосується закладів харчування у центральній частині міста, літніх терас, деяких банківських установ та великої кількості магазинів.

На важливості безбар’єрного доступу до закладів приватної форми власності наголошують і самі мешканці Дрогобицької громади. Зокрема, голова ГО «Галицька Правозахисна» Ігор Кузняк.

«Для мене, та й для інших поранених військовослужбовців, які обмежені у пересуванні, так само, як і в здорових осіб виникає почуття голоду чи спраги, але крім кафе «Кабінет» на пл. Ринок, жоден заклад харчування не має вільного доступу до своїх приміщень для осіб на інвалідному візку», – йдеться у зверненні.

Зважаючи на це  Управління економічного розвитку та інвестицій закликає власників закладів харчування та літніх терас переглянути облаштування заїздів до своїх кафетеріїв, терас та ресторанів і зробити там безбар’єрний доступ для усіх верств населення.

Додамо, метою національної Стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

Перейти до вмісту