Медицина: Підсумки роботи за 2018 рік презентували медикам Дрогобича під час засідання медради у КНП «ДМП». ФОТО

19 Лютого 0:00

Наприкінці минулого тижня у актовому залі КНП «Дрогобицька міська поліклініка» ДМР відбулося засідання медичної ради щодо проведення підсумків роботи відділу охорони здоров’я ДМР та підпорядкованих комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міст Дрогобича та Стебника за 2018 рік.

Нарада відбулася під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара.

У ході наради начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба детально проінформував колег про роботу у кожному закладі охорони здоров’я, а також акцентував увагу присутніх на досягненнях у покращенні матеріально-технічної бази та поділився планами на 2019 рік.

Про основні показники захворюваності, народжуваності, смертності, використання ліжкового фонду, оперативної активності та впровадження медичної реформи за 2018 рік розповів заступник начальника відділу охорони здоров’я ДМР Святослав Кучерявий.

Відтак Володимир Чуба зазначив, що у 2018 році охорону здоров`я міста було дофінансовано з міського бюджету у сумі 21 млн 571 тис. грн і ці кошти в основному були скеровані на виплату заробітних плат медикам, через відсутність у достатній кількості медичної субвенції з державного бюджету.

Головний медик Дрогобича зазначив, що у 2018 році для закладів охорони здоров`я вдалося закупити чимало медичного обладнання та провести капітальних ремонтів приміщень. Відтак у 2018 році для КНП «Дрогобицька міська лікарня № 3» було закуплено апарат штучної вентиляції легень і проведено заміну вікон та дверей, також закуплено обладнання для КНП «Дрогобицька міська стоматологічна поліклініка» та проведено капітальний ремонт окремих приміщень, проведено капітальний ремонт оперблоку КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» та закуплено апарат УЗД і операційний стіл. Щодо КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», то на разі проводяться ремонтні роботи з облаштування ангіографічної операційної та обслуговуючих приміщень і незабаром буде встановлено ангіограф. Також для міської лікарні закуплено: апарат для штучної вентиляції легень « Blizar», монітори пацієнта «HEACO» та ЕКГ апарат, денситометр, аналізатори та центрифуги.

Проводиться капітальний ремонт частини приміщення КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» ДМР під інфекційне відділення дитячої лікарні. Закуплено низку медичного обладнання та комп`ютерної техніки.

Для КНП «Дрогобицька міська поліклініка» придбано медичне обладнання на загальну суму близько 900 тис. грн., зокрема сумки-укладки для роботи сімейних лікарів. Також у міській поліклініці провели частковий капітальний ремонт.

Загалом, за словами Володимира Чуби, у 2018 році всього закуплено обладнання на суму — 27 млн 359 тис. грн. та всього проведено ремонтних робіт на суму – 7 млн.379 тис. грн.

Також у 2018 році вдалося запровадити е-медичну карту пацієнта.

Важливо й те, що новопризначені керівники КПН «Дрогобицька міська поліклініка» та КНП «Стебницька міська лікарня» зуміли докласти всіх зусиль, щоб відбулося укладання угод з Національною службою охорони здоров`я України, яке в результаті суттєво сприятиме фінансуванню галузі охорони здоров’я міст Дрогобича та Стебника.

Підсумовуючи показники роботи медицини Дрогобича і Стебника за 2018 рік, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар наголосив на необхідності початку приписної кампанії з укладення декларацій з сімейними лікарями, запропонував розглянути питання аутсорсингу для забезпечення харчуванням хворих, які перебувають у стаціонарних відділеннях. Також заступник міського голови зініціював спільну зустріч працівників інклюзивно-ресурсного центру та сімейних лікарів для розгляду робочих питань та вирішення проблем щодо надання медпослуг дітям, яких обслуговують у ІРЦ.

Завершуючи свій виступ, Василь Качмар висловив подяку медикам від імені міського голови Тараса Кучми за роботу та проведену реорганізацію.

За матеріалами КНП «Дрогобицька міська поліклініка»

Чат-бот Гаряча лінія