«Медична Львівщина – Захисницям»: у Дрогобичі провели круглий стіл щодо якісних медичних, пільгових послуг особам, постраждалим від військової агресії
Сучасні виклики щодо надання медичної допомоги особам, постраждалим від військової агресії росії, можливі способи їх вирішення та формування мережі «Медична Львівщина – Захисницям» – ці та інші питання 26 січня порушили під час круглого столу, який відбувся у стінах Дрогобицької міської ради. Захід пройшов за ініціативи ГО «Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб» та відділу охорони здоров’я ДМР і об’єднав до грунтовного діалогу міського голову Дрогобича Тараса Кучму, керівника відділу охорони здоров’я Володимира Чубу, керівників медичних закладів Дрогобицької громади, а також Трускавця, Східниці та Меденич.
Модератором круглого столу виступила голова ГО «Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб» Марія Петришин. Також у Дрогобич прибули – Ольга Білик, проектний менеджер ГО “Перший жіночий ветеранський простір “РеХаб”, Неля Васюта, голова ГО “Центр допомоги сім’ям учасників АТО” та Вікторія Родич, голова ГО «Родин полеглих Героїв Львівщини».
Усіх учасників круглого столу привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Очільник громади підкресли, що із повномасштабним вторгненням та щоденними важкими боями на передових позиціях фронту, а також із міграцією ВПО у тилові міста, у медичній галузі Дрогобиччини побільшало викликів та завдань.
У Стратегії громади одне із важливих місць посідає розвиток медицини. Оскільки, із повномасштабним вторгненням маємо в рази збільшений наплив пацієнтів на мережу медичних закладів, бо надаємо допомогу, як особах з числа ВПО так і воїнам. Щорічно стараємось оновлювати наші медичні заклади громади – закуповуємо нову апаратуру, вдосконалюємо якість надання медичних послуг. Також ми відкриваємо цілі центри для реабілітації як осіб ВПО, так і дітей, воїнів та членів їхніх родин. Один з таких уже функціонує на базі КНП «Стебницька міська лікарня». Маємо пам’ятати – війна не тільки на нульових позиціях – вона гостро відчувається у кожному місті, бо хтось втратив оселю, хтось найрідніших людей, а до когось із фронту рідні повернувся з інвалідністю. Також маємо багато постраждалих від війни жінок Захисниць, матерів, дружин та дітей. Тому маємо бути готовими до надання різного роду допомог, особливо психологіних. А вам в свою чергу дякую за те, що проводите такі круглі столи та порушуєте актуальні питання, – звернувся до присутніх міський голова Тарас Кучма.
Коли слово взяла модератор круглого столу Марія Петришин то вела мову про головну мету проєкту «Медична Львівщина – Захисницям». Проєкт спрямований на розширення доступу до медичних послуг на території Львівської області для ветеранок, захисниць, матерів, дівчаток та інших родичок ветеранів в тому числі полеглих, полонених та зниклих безвісти.
Також Марія Петришин акцентувала увагу присутніх на тому, що часто Захисники та Захисниці, які прибувають у рідні міста на кілька днів відпустки хочуть пройти якісне та повноцінне обстеження. Однак, черги, запис на МРТ чи КТ, який є розписаним на місяць вперед не дозволяє оперативно все їм зробити. Тож в рамках проєкту – деякі територіальні громади вводять при медичних закладах так звані посади помічників, які супроводжують воїнів чи членів родин тих Героїв, які зникли безвісти, пройти якісно та повноцінно медичне обстеження, здати необхідні аналізи і тому подібне.
В свою чергу напрацюваннями в медичній сфері Дрогобича поділився керівник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба. Він підкреслив, що при Дрогобицькій міській центральній поліклініці успішно кілька років поспіль функціонує кол-центр, який покликаний надавати інформацію про медичних фахівців, запис до них тощо. Також поліклініка міста забезпечена безбар’єрним доступом, має зовнішній ліфт для осіб з інвалідністю та іншими проблемами. При Стебницькій міській лікарні функціонує сучасне психо-неврологічне відділення та відкрито сучасне відділення реабілітації.
Для якісного моніторингу проблем родин воїнів при Дрогобицькій міській раді функціонує відділ соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей.
У підсумку круглого столу було запропоновано підписати Меморандум із медичними закладами Дрогобицької територіальної громади для спільної реалізації проєкту «Медична Львівщина – Захисницям». В межах проєкту українські військовослужбовиці, ветеранки та їхні родичі отримають пільгові послуги на медицину. Така акція стосуватиметься і родичок полеглих чи зниклих безвісти захисниць та захисників.