«Медична Львівщина – Захисницям»: у Дрогобичі підписали Меморандуми із медичними установами громади для підсилення якості послуг військовим
Медичні послуги – найчастіша потреба Захисників та Захисниць, які повертаються із зони бойових дій у рідні міста. Адже прибувши на декілька днів відпустки, для них дуже важливо пройти якісне та повноцінне медичне обстеження і головне зробити це своєчасно та без черг.
Коректна комунікація із ветеранами, членами їхніх родин, допомога у їхніх потребах, інформування про право на безкоштовні послуги за програмою медгарантій НСЗУ мають бути невідʼємним елементом культури обслуговування у медичних закладах по усій території України. Як і забезпечення вимог безбарʼєрності, доступності, інклюзії.
З цією метою «Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб»» спільно з ГО “Родин полеглих Героїв Львівщини” та Центром допомоги сім’ям учасників АТО за підтримки Львівської обласної військової адміністрації в рамках проєкту «Медична Львівщина – Захисницям» – 15 лютого у місті Котермака підписали десяток Меморандумів із медичними закладами Дрогобицької територіальної громади.
Меморандуми підписували Марія Петришин, голова ГО «Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб», запрошені представники медичних закладів громади та керівництво міста: очільник громади Тарас Кучма та заступник з гуманітарних і соціальних відносин Юрій Кушлик.
За словами Марії Петришин, головна мета проєкту «Медична Львівщина – Захисницям» – розширення доступу до медичних послуг на території Львівської області для ветеранок та ветеранів, захисниць, матерів, дівчаток та інших родичок ветеранів в тому числі полеглих, полонених та зниклих безвісти Героїв.
Також Марія Петришин наголосила – часто Захисники та Захисниці, які прибувають у рідні міста на кілька днів відпустки хочуть пройти якісне та повноцінне обстеження. Однак, черги, запис на МРТ чи КТ, який є складеним на кілька місяців вперед не дозволяють оперативно все зробити. Тож в рамках проєкту – деякі територіальні громади вводять при медичних закладах так звані посади помічників, які супроводжують воїнів чи членів родин Героїв, які зникли безвісти, пройти медобстеження швидко, якісно та повноцінно, а також здати необхідні аналізи.
Підписання Меморандумів із медичними установами Дрогобицької територіальної громади посприяє налагодженню якісних процесів та повноцінному медичному обстеженню Захисників та Захисниць і головне – без черг.
В свою чергу міський голова Дрогобича Тарас Кучма підкреслив, що із повномасштабним вторгненням, а також із міграцією ВПО у тилові міста, у медичній галузі Дрогобиччини в рази побільшало викликів та завдань.
Маємо пам’ятати, що війна не тільки на передових позиціях фронту – вона гостро відчувається у кожному місті, бо хтось втратив оселю, хтось найрідніших людей, а до когось із фронту рідні повернулись з інвалідністю. Зважаючи на це маємо бути готовими до надання різного роду допомог військовим, особливо психологічних. А вам («Перший жіночий ветеранський простір «РеХаб») дякую за те, що акцентуєте увагу на своєчасності надання медичних послуг нашим воїнам та стимулюєте медустанови сприяти захисникам у проходженні обстежень без черг та інших не потрібних клопотів. Спільно змінюємо наші медичні установи на краще, – звернувся до присутніх міський голова Тарас Кучма.