Медики закликають не вживати йодид калію у профілактичних цілях

11:27 27 Червня 2023

Ситуація навколо Запорізької АЕС залишається напруженою. Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що країна агресор росія завершила підготовку до теракту на Запорізькій атомній електростанції.

План теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений, не вистачає лише наказу його виконати. Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз, — заявив начальник ГУР Кирило Буданов.

В Енергоатомі заявляють, що ситуація на АЕС залишається стабільною. Проте у Запорізькій області проводять підготовчі заходи до можливої евакуації людей.
Така ситуація викликає занепокоєння у кожного, адже як наголосив президент Володимир Зеленський, радіація не знає кордонів.

Відомо, що впродовж останніх днів занепокоєні ситуацією мешканці також вживають підготовчі заходи, дотримуючись рекомендацій державних органів влади. Як інформують у відділі охорони здоров’я ДМР, чимало дрогобичан подбали про закупівлю препарату йодиду калію. Однак, медики не рекомендують приймати йодид калію у профілактичних цілях, оскільки це може зашкодити здоров’ю. Приймати препарат необхідно лише у випадку вказівки МОЗ чи ДСНС.

Це добре, що мешканці проявили активність і завчасно подбали про наявність препарату йодид калію. Проте наголошуємо, що для профілактики вживати цей препарат є вкрай небезпечно, адже це може призвести до тяжких наслідків для організму. Тому в даній ситуації вкрай важливо дотримуватися рекомендацій МОЗ, – прокоментував Володимир Чуба, начальник відділу охорони здоров’я ДМР.

Зважаючи на тривожні новини щодо ситуації навколо ЗАЕС, закликаємо мешканців користуватися лише офіційною інформацією від рятувальників (ДСНС), поліції, органів місцевої влади.

Перейти до вмісту