Майстерка “Український краснопис” у музеї “Дрогобиччина”.
5 лютого в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулась майстерка «Український краснопис»
ЇЇ проводив куратор авторської іконописної школи «Квітка середньовіччя» Андрій Майовець, який працює у «Школі-гімназії Святої Софії» та художником в школі іконопису «Радруж».
На початку майстер-класу пан Андрій розлого розповів про написання давньоукраїнськими буквами текстів у рукописах XVI – XVIII ст.. Також було розказано про техніку та матеріали, які використовувалися в давні часи – це гусячі та страусині пера. Участь у цій непересічній події взяли: отець Михайло Олійник(завідувач відділу іконопису Дрогобичької духовної симінарії), учні школи №10(п. Оксана – вчитель образотворчого мистецтва), учні художньої школи(керівник: Володимир Місяць), вихованці ліцею №19 та учні, учасники дитячого парламенту який діє при центрі соціальних служб (керівник Оксана Матчишин), діти-сироти Центру опіки сиріт «Капеланчики» м.Львів(УГКЦ)…
В час майже тотальної диджиталізації ми всі відвикаємо писати рукою. Про каліграфію як таку, молоді люди майже не згадують. Проте власноруч написаний вітальний текст несе в собі не тільки графічну красу, але й людську енергетику та експресію. Відтак не дивно, що майстер-клас викликав такий резонанс й у дітей та в дорослих, адже сьогодні такий стиль письма(гусячим пером) майже не використовується, ним володіють переважно професійні художники та майстри декоративно-ужиткового мистецтва. Насамперед Андрій Майовець навчив правильно тримати перо в руках, володіти ним, далі – відкривав секрети творення вітальної листівки. Присутні із захопленням переймали цей новий досвід, відкриваючи в собі прихований хист художник.
Непересічний урок мав тривати тільки годину, але всі учасники так зацікавлено і захоплено занурились у процес, що й не помітили, як пролетіло набагато більше часу, ніж було заплановано. Після закінчення майстерки кожен зміг отримати створену власноруч вітальну листівку. Для дітей наукові працівники музею провели також екскурсію експозиціями Палацу мистецтв.
Висловлюємо щиру вдячність Андрію Майовцю та очікуємо нових цікавих зустрічей з ним чи то у виставковому форматі, чи у майстерках.
Інформація музею “Дрогобиччина”.