Мандрівка творчістю Бруно Шульца: у Галереї сучасного мистецтва експонують виставку робіт польських митців

9:31 13 Липня 2022

Вже вдруге у межах Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі Галерея сучасного мистецтва Дрогобицької дитячої художньої школи відкриває вернісажну виставку робіт польських митців.

За словами працівниці Дрогобицької державної художньої школи Софії Новосільської, для вернісажної мандрівки представлені роботи чотирьох митців.

ШульцФест показує інший світ Дрогобича — міфічний, невидимий, але відчутний, символічний та метафізичний, що створює таємничу ауру з оповідань Бруно Шульца, — прокоментувала Софія Новосільська.

Світ Шульца оживає в акварелі польського художника Бартоломея Міхайловського в серії його робіт під назвою «Присвячуючи Шульцови», на яких містичний герой одного з оповідань Шульца блукає містом цинамонових крамниць.

На концептуальних фото відомої польської фотохудожниці Лаури Макабреску ( Каміли Канзі) розповідається справжня казка, де неймовірні сюжети оповиті чуттєвістю, пристрастю та таємничістю. Чорно-білі світлини на яких здебільшого зображено птахів — це своєрідна алюзія до оповідання Бруно Шульца «Птахи».

Натомість контрасту міфічності додають цілком реальні та буденні фото Пйотра Вуйціка «Роми з обох боків Карпат». Серія світлин, які показують з одного боку звичне ромське життя на контрасті розкоші та злиднів, а з іншого — глибину традицій, культури, певної свободи, яку ромський народ у своїй нечисельності досі зберігає та передає з покоління в покоління.

Фотопроект Войцеха Валькевича під назвою «Друга осінь» – це не лише відсилання до одноіменного оповідання Шульца, а метафора другого життя, після смерті, повернення до міста, яке він покинув.

Станіслав Ожуґ та його загадкові «Дівчата з Дрогобича» (темпера), про яких у своїх оповіданнях писав Шульц завершують комплекс вернісажу, який вражає численністю майстерних, колористичних, композиційних та стилістичних можливостей, які криються за творчістю кожного з авторів.

Перейти до вмісту