Люби і знай свій рідний край!

Вивчаючи історію рідного краю, класний керівник 4-Б ЗОШ №15 Ольга Іванус привела школяриків у музей. І це були чудові “практичні заняття”, після яких кожен четвертокласник запам’ятав, що на гербі древнього Дрогобича є 9 топок солі! Бо рідний Дрогобич, і в ньому – вся сіль!

Майстер-клас “Герб Дрогобича – паспорт нашого міста” в історичному відділі музею “Дрогобиччина” провела старший науковий працівник музею Дрогобиччина” Марія Головкевич. Дуже цікаво і змістовно пані Марія розровіла про історію герба рідного міста.

Першою писемною згадкою про герб нашого міста, яка дійшла до нас, можна вважати напис у костелі апостола Варфоломея та Діви Марії. У синьому полі щита дев’ять срібних соляних топок в три ряди — в горішньому чотири, в середньому три, в нижньому — дві. Згідно з народними переказами, першим символічним знаком міста Дрогобича княжих часів був віз, наповнений сіллю.

Сучасний герб Дрогобича затверджений рішенням ІХ сесії міської ради від 22 вересня 1992 року. На синьому тлі, в оздобленому картуші бачимо дев’ять білих топок солі.Герб знайшов також своє відображення на дрогобицькому прапорі, який був затверджений 25 травня 2001р. Ми бачимо, як вплинула історія на герб нашого міста. Соляні топки змінювалися діжками і навпаки, змінювались і їхні кольори. Та все ж, вони як символ Дрогобича завжди будуть присутні на його гербі.

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні