Литовська текстильна компанія розглядає Дрогобич, як місто в яке хоче перемістити свої виробничі потужності
Дрогобич продовжує приваблювати міжнародних партнерів та бізнес, який прагне перемістити сюди свої виробничі потужності або ж відкрити представництва.
Так, 10 квітня у Дрогобицькій міській раді відбулась зустріч очільника громади Тараса Кучми та керівниці управління інвестицій та економічного розвитку ДМР Лесі Лазунди із Мохамедом Базиркаром, засновником текстильної компанії «Benisly» із Литви та директоркою компанії Івоною Зелінською. Також на конструктивну робочу бесіду прибули – Сергій Оленич, депутат Львівської обласної ради, Інга Галькович, директор швейної фабрики ДП «ЮТГ Україна», що базується в Дрогобичі та Ірина Волошин менеджер ДП «ЮТГ Україна».
Як розповів Мохамед Базиркар – їхнє текстильне підприємство функціонує понад 22 роки в Литві, а до цього часу впродовж 17 років базувалось в Англії. Відтак, постало питання – перевести бізнес. Серед варіантів розглядають – Албанію, Туреччину, Україну.
Текстильна фірма відома тим, що займається виробництвом плісе, мережива тощо.
Для того, щоб перемістити наш бізнес в Україну, безпосередньо в Дрогобич, нам потрібні виробничі приміщення площею не менше 2 тис. м2 із підведеними необхідними комунікаціями. Якщо нам вдасться успішно перевести свій бізнес в Дрогобич та налагодити тут виробництво – вслід за нами може перемістити свої виробничі потужності і ще одна міжнародна фірма. Тож ваше місто отримає так званий бонус від співпраці, – зазначила Івона Зелінська, директорка текстильної компанії «Benisly».
Своєю чергою Тарас Кучма поінформував почесних гостей, що Дрогобич має чималий досвід в супроводі бізнесу та підприємств, які свого часу перемістились в Дрогобич. Відтак готовий спряти міжнародним партнерам у вирішенні питань, пов’язаних із запуском виробництв на новому місці.
Із початком повномасштбаного вторгнення окупантів в Україну, безпосередньо в Дрогобич релокувало 18 підприємств. Наше управління інвестицій та економічного розвитку надає релокованому бізнесу повний супровід – від підбору виробничих площ тощо. Тому маємо гарні напрацювання у цьому напрямку. Що стосується вашого текстильного підприємства – думаю Ви розумієте переваги Дрогобича – логістично ми розташовані близько до кордону, також після Львова наше місто є другим за чисельністю, тож маємо чималий потенціал. До нас релокує різний бізнес, незабаром у нас постане «Індустріальний парк» – тож перспективи для розвитку є. І найголовніше – ми маємо чимало міст-побратимів по всьому світу, однак у Литві ще ні. Тому наша співпраця може стати гарним початком тісних партнерських стосунків між Дрогобичем та Литвою, – наголосив Тарас Кучма.
Леся Лазунда порадила представникам текстильної компанії «Benisly» подати чіткий перелік потреб для переміщення в Дрогобич їхнього виробництва. Відтак гості оглянули виробничі потужності швейної фабрики ДП «ЮТГ Україна», яка впродовж кількох років успішно функціонує в Дрогобичі та домовились про нову проміжну зустріч.