Легальне працевлаштування — гарантія безпечної праці та соціального захисту
На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота є, на жаль, нормою життя. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій.
Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує заробітну плату найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах.
Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців. Вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.
Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця — це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.
28 листопада відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на якому проведено роботу з 6-ма суб`єктами господарювання стосовно виплати заробітної плати найманим працівникам на рівні або менше мінімальної. Крім того, проведено 23 обстеження роботодавців на місцю здійснення господарської діяльності.
За результатами проведених заходів за серпень-жовтень працевлаштовано 2498 осіб та зареєструвались за серпень-листопад 467 фізичних осіб-підприємців , що додатково мобілізувало в бюджет єдиного соціального внеску на суму 2428,5 тис. гривень., 1674,0 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб, 139,5 тис. грн. військового збору та 84,1 єдиного податку.
Сектор з питань праці ДМР