Легалізація праці
Сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Доволі часто працівники отримують офіційну заробітну плату меншу за її мінімальний розмір, а решту зарплати – у «конвертах». Адже це ідеальний варіант для роботодавців, оскільки вони таким чином мають змогу ухилятися від сплати податків для того, щоб мінімізувати свої витрати та отримати максимальний прибуток.
Більше того, окремі роботодавці вдаються навіть до того, що взагалі офіційно не оформляють своїх працівників на роботу. І такі випадки непоодинокі! В результаті, держава втрачає значну частину надходжень до бюджету, а працівники, відповідно, позбавляються усіх соціальних гарантій.
Одинадцятого листопада, відбулось чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Відтак в межах зустрічі обговорювались питання обов’язкового підвищення рівня заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників. Членами комісії було проінформовано роботодавців щодо дотримання ними вимог чинного законодавства в частині дотримання норм мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час.
На завершення засідання кожному роботодавцю вручено інформаційні листівки щодо превентивних заходів з питань дотримання законодавства про працю.
Сектор з питань праці