«Культурний десант»: у Нагуєвичах з патріотичною музичною програмою виступив «Оркестр 59»

11:00 8 Жовтня 2024

З початком цього тижня на подвір’ї садиби Івана Франка в заповіднику «Нагуєвичі» відбувся виїзний концерт «Оркестру 59». Це сучасний музичний проект «Культурного десанту» ЗСУ, який постійно подорожує гарячими точками фронту, надихаючи військових та підтримуючи їхній бойовий дух.

У Нагуєвичах захід розпочали хвилиною мовчання та вшануванням пам’яті полеглих воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, представляючи «Оркестр 59» зазначив, що військовий оркестр в історії українського війська має дуже давні традиції.

В усі епохи боротьби за свою ідентичність український народ мав у своєму війську потужні музичні підрозділи, які піднімали дух безпосередньо під час битв – таким сьогодні є «Оркестр 59», – зазначив Богдан Лазорак.

Виступ оркестру поблагословив парох церкви Святого Миколая села Нагуєвичі отець Андрій Безушко. Розпочинаючи концертну програму, ведучий Олексій Скляренко, навів приклад та пригадав присутнім страшні реалії часу, в яких живемо – подію, що сталася в новорічну ніч, напередодні дня народження українського провідника Степана Бандери, коли окупанти знищили музей Романа Шухевича. Та все ж вдалося врятувати і віддати на реставрацію рояль, на якому прекрасно грала вся родина Шухевичів.

Наша пам’ять не музей, її неможливо ні знищити, ні підірвати, вона на генетичному рівні», – підкреслив Олексій Скляренко.

Того дня над Франковим обійстям звучали патріотичні, українські народні, повстанські, лемківські пісні у сучасній обробці, а також кавер версії відомих українських композицій у виконанні справжніх майстрів-віртуозів.

Слід відмітити, що «Культурний Десант» – це об’єднання відомих митців, адже до війни вони працювали у сфері культури: хтось диригентом, хтось артистом оркестру, хтось театральним режисером. Але війна змусила їх взяти до рук автомат.

На рахунку «Культурного Десанту» понад 2 500 концертів на лінії фронту, у військових госпіталях, в частинах рятувальників та в деокупованих українських містах. «Культурний Десант» є ініціатором мистецьких, психологічних та освітніх проєктів, які змінюють країну вже сьогодні та допомагають воїнам.

Слухачами концертної програми в Нагуєвичах були військові, учні Нагуєвицької школи-інтернату, відвідувачі музею, військові капелани, працівники ДІКЗ «Нагуєвичі».

Опісля виступу – для учасників оркестру заступник директора музею з наукової роботи Лілія Хміль провела докладну екскурсію в садибі Франка.

Перейти до вмісту