Культура: У музеї “Дрогобиччина” відзначили день народження Тараса Шевченка
Щороку в Україну весна приходить разом із Шевченком. У ці перші весняні, березневі дні ми готуємось слухати і чути Тарасове слово – мудре, пророче, геніальне і для нас, українців, – сакральне. І звучатиме воно у ці дні скрізь по Україні від сільських шкіл до столичних палаців та залів. У музеї «Дрогобиччина» теж завше у перші дні березня відбуваються найрізноманітніші імпрези, виставкові проекти, присвячені Тарасу Григоровичу. Зокрема, у Палаці мистецтв репрезентували «Шевченкіану» Євгена Безніска, Заслуженого художника України, Лауреата Шевченківської премії; масштабний фотопроект «Тарасові шляхи» Василя Пилип’юка – Заслуженого діяча культури України; були «Шевченкіани» львівських і дрогобицьких митців; наукові музейні проекти та культурно-просвітницькі заходи.
Цьогоріч музей до дня народження найбільшого сина України презентував лекцію «Шевченко–художник» мистецтвознавця, завідувача Відділу європейського мистецтва Львівської національної галереї мистецтв і колишнього нашого співробітника Івана Дудича. Тема художньої спадщини Тараса Шевченка значно менш відома, ніж його поетична творчість. Адже талант художника став доленосним для Шевченка. Саме тому він отримав волю, можливість навчатись в Петербурзькій академії мистецтв і, зрештою, стати першим у Російській імперії академіком у галузі графіки.
Лекція, яка тривала понад годину, була сприйнята публікою на одному диханні. Глибоко, компетентно, цікаво і експресивно – це не повний набір компліментів, які почув на свою адресу доповідач від вдячних слухачів, серед яких було багато як представників інтелектуальної еліти міста, так і молодих юнаків і дівчат, студентів дрогобицьких вишів.
Напрочуд гармонійним завершенням науково-пізнавального проекту стало натхненне виконання Тарасової поезії камерним хором «Легенда» під керівництвом Наталії Самокішин, яке витворило незабутню атмосферу духовного причастя багатогранним Шевченковим талантом.
Алла Гладун, директор музею «Дрогобиччина»