Культура. У Дрогобичі відбулася історична подія – церемонія урочистого внесення сувою Тори до відновленої Хоральної синагоги. Фото.

3 липня 2019р. у Дрогобичі відбулася історична подія – церемонія урочистого внесення сувою Тори до відновленої Хоральної синагоги, однієї з найбільших у Європі.

Тору урочисто, з великою радістю, супроводжуючи піснями і танцями, вносили головний рабин України Яків Дов Блайх, представники єврейських громад з різних міст України, нащадки єврейських сімей Дрогобича, які приїхали з Ізраїлю та США. Рабин Блайх наголосив, що ця подія є черговою віхою відродження єврейського життя не тільки у Дрогобичі, а й на всій території України.

Без священної Тори не може існувати жодна єврейська божниця.

З великою почестю, згідно обряду, Тору помістили у Святилище, яке служить символом ковчега – Арон Кодеш.

Радість єврейської громади розділили багато дрогобичан, які були учасниками цього дійства.

Голова правління релігійної громади іудейського віросповідання  Йосиф Карпін подякував меценатам Вікторові Вексельбергу та його покійному батькові Феліксові Соломоновичу, вихідцю із Дрогобича, який був членом Дрогобицької юдейської громади, за надану фінансову допомогу для проведення реставрації  синагоги.

З вітальним словом до єврейської громади звернувся о. Ігор Цмоканич.

Для довідки.

Дрогобицька Хоральна синагога побудована в середині 19-го століття. Після закінчення Другої Світової війни будівлю синагоги використовували як склад тканин, і сховище солі, меблевий магазин, у прибудовах були продуктові склади.

У 90-их роках будівлю передали єврейській громаді міста. Багато років синагога перебувала в аварійному стані.

У червні 2018 р. відбулося урочисте відкриття Хоральної синагоги –  пам’ятки архітектури місцевого значення,  після ревіталізації.

Сьогодні Дрогобицька Синагога є місцем зібрань та молитви юдейської громади, де спілкуються із Всевишнім, також – цікавим туристичним об’єктом.

У синагозі розміщена постійнодіюча експозиція, де можна познайомитися з життям єврейської громади у нашому регіоні, у т. ч і в довоєнний період.

Важливо, що учні та студентська молодь мають можливість ближче познайомитися з багатонаціональною історією та культурою нашого старовинного 900-літнього міста.

Г. Луцька, головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини