Креативний простір для молоді: у Дрогобичі відкрили сучасний «Молодіжний центр під КОЦом»

17:06 28 Грудня 2023

Місце активного дозвілля, обміну думок, написання грантів та творчості молодих людей – у Дрогобичі 28 грудня офіційно відкрили відремонтоване та оновлене приміщення Молодіжного Центру «Під Коцом». Сучасний простір постав у приміщенні Культурно-освітнього центру Дрогобича. На відкриття креативного простору завітало керівництво міста на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, а також голова Львівського офісу Дитячого фонду ООН ( UNSCEF) Нінке Воппен, т.в.о.глави офісу УВКБ ООН у Львові Люлієтта Делаж, т.в.о. начальника відділу молодіжної політики Управління молоді та спорту ЛОВА – Тарас Назарків, голова ГО «ПІ «Теплиця» Ганна Авдіянц, регіональний координатор проєкту від БФ «Роекада» Нестор Котович, т.в.о. директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса, а також представники Молодіжної Ради Дрогобича та інші.

Як зазначила у вступному слові до присутніх Марія Супрун, директорка КОЦу – Молодіжний центр у складі Культурно-освітнього центру було утворено та підтримано рішенням сесії депутатів ДМР 15 травня 2023 р.

Задум визрів у Львівської обласної військової адміністрації спільно із Львівським обласним молодіжним центром –  тут мають намір створити 15 креативних Молодіжних центрів по усій Львівщині. Їх розгортають у рамках проекту –  «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні. Обов’язкова умова, щоб такий центр існував або був створений як комунальний заклад міської чи селищної ради.

У Дрогобичі Молодіжний центр створили під КП «КОЦ». Приміщення вдалось капітально відремонтувати та оснастити меблями та м’якими пуфами для сидіння, а також необхідною технікою.

Освятив приміщення Центру отець Іван Паньків, який побажав молоді бути потужною, рушійною силою у рідному місті і вторити тут добрі наміри та ідеї в ім’я Бога.

Коли слово взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма, то побажав молоді міста створити тут гідний осередок побудови нової України.

Щиро дякую усім, хто приймав участь у відродженні цього приміщення, в якому нині постав сучасний Молодіжний центр. Це приміщення було в жахливому стані. Перше, що я подарую тут – це ікону, щоб Бог оберігав нашу молодь. Бажаю, щоб тут вирував дух життя, дух активних ідей і саме тут має закладатися фундамент нової України, нового бачення, нової генерації і розвитку нашого суспільства. Сьогодні ми всі боремось за нашу Україну, стоїмо за її волю і саме молодь покликана розбудовувати нашу державу. Тому щиро бажаю вам, щоб цей Центр став гідним осередком побудови нової України та згуртування активної молодіжної спільноти громади, – наголосив у своєму виступі Тарас Кучма.

Окрім щирих слів побажань від численних виступаючих, представниця глави офісу УВКБ ООН у Львові Люлієтта Делаж подарували Центру сучасний принтер, ноутбуки та іншу необхідну техніку. Також техніку для Центру презентували і представники БФ «Рокада».

Дрогобич став другий містом, де відкрився сучасний Молодіжний  центр. Бажаю молоді, яка тут знайде себе – знайти своїх однодумців, адже один в полі не воїн. В цьому Центрі  формуватиметься активне ядро молодіжних рухів та  команд. Вірю, що згодом ви будете переростати в певні об’єднання і громадські організації. Сьогодні трішки по щирому заздрю вам, бо коли я був у вашому віці, то у нас не було таких сучасних центрів, які б гуртували молодь. Тому я бажаю вам тут працювати плідно, якісно, генерувати свої ідеї та реалізовувати їх, – зазначив Тарас Назарків, т.в.о. глави начальника відділу молодіжної політики управління молоді та спорту ЛОВА.

Також до слова були запрошені представники Молодіжної Ради Дрогобича та численні гості, а також із вітальним словом виступили заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик та керівник Управління культури та розвитку туризму ДМР Володимир Ханас.

Додамо, що 27 травня Молодіжний центр виграв конкурс від Львівського обласного молодіжного центру «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області».

До становлення Центру долучились – партнери з Львівського офісу Дитячого фонду ООН, які допомогли із облаштуванням Центру, закупівлею сучасної техніки та меблів та профінансували частково діяльність центру. Імплементуючим партнером виступила ГО «ПІ «Теплиця». Також до доброї справи долучились Управління верховного комісара ООН у справах біженців, які посприяли із ремонтом Центру. Імплементуючим партнером виступило БФ «Рокада».

Центр також підтримала Рада Європи. Таким чином обсяг залученого фінансування на Молодіжний центр «Під КОЦОм» в межах проєкту Львівського обласного молодіжного центру «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів» склав більше 700 тис.грн.

Дрогобицька міська рада теж підтримала проєкт і виділила 200 тис грн., які скерували на реставрацію дерев’яних вікон будівлі та інші ремонтні роботи.

Перейти до вмісту