КП «МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА» ЗАСТЕРІГАЄ: МОЛОКОПРОДУКТИ ІЗ СТИХІЙНИХ РИНКІВ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

З приходом літа зростає кількість місць стихійної торгівлі. Це явище присутнє практично у всіх містах України, але зумовлене воно не тільки соціально-економічними чинниками, а й тим, що громадяни часто не задумуються, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Якщо проаналізувати дискусії на тему стихійної торгівлі в соцмережах будь-якого українського міста, то дописувачі завжди діляться на два табори: ті, хто відстоює порядок та закон і на захисників бабусь.
Стовпчик термометра сягнув 25 градусів за Цельсієм, а молочні продукти стоять на землі просто неба, потім їх полив дощ, а відтак знову сонце, а ще пробіг вуличний собака. За кілька годин перебування на землі таке молоко і сир з сметаною мають вже чималу історію… А покупцям часто байдуже, що окрім недотримання температурних умов на продукти летить вуличний порох та бруд з-під ніг перехожих. Серед продуктів, які реалізуються з землі, молокопродукти (наряду з м’ясними виробами) є найбільш небезпечними для здоров’я. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі — прямий шлях до інфекційних захворювань. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають невідоме походження (часто ці пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють). Тож ні про яку користь від молока у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. На жаль, зараз у використаних ПЕТ-пляшках продають практично все молоко і змін в найближчій перспективі не передбачається, бо така тара є найлегшою і безкоштовною. Але люди, які дбають про своє здоров’я, принаймні знаходять собі постійних постачальників, якості продукції яких довіряють.
Тож, купуючи продукти на стихійних ринках, покупець повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я.
Це свідомий вибір кожного громадянина і не потрібно тут звинувачувати ні міську владу, ні захищати бідних бабусь, бо, як видно із фото, торгують молоком із землі далеко не бабусі. Закони ринку непохитні: попит формує пропозицію, і доки громадяни купуватимуть молокопродукти із-під ніг перехожих, до тих пір таке молоко продаватиметься.

КП “Муніципальна варта” нагадує: Законом України «Про благоустрій населених пунктів» торгівля в неустановлених місцях та без дозвільних документів заборонена. Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується.