КП «Муніципальна варта» інформує
Як ми вже повідомляли раніше раніше: 19 березня 2020 року, в зв’язку з карантином, на основі раніше прийнятого рішення на позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС, було зачинено всі продовольчі ринки на території міста Дрогобича.
Вчора через коронавіруса ввели в середу 25 березня після того, як COVID-19 виявили вже в 13 областях. Крім того Кабмін вирішив продовжити карантин в Україні на 30 днів – до 24 квітня.
Незважаючи на це, окремі несвідомі громадяни, нехтуючи небезпекою для себе та інших, роблять спроби здійснювати торгівельну діяльність у місцях де вона заборонена.
Відповідальність за такі порушення вже не кваліфікується згідно з Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.), а тягне за собою кримінальну відповідальність згідно зі Статтею 325 Кримінального кодексу України. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.
Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань. Покарання: штраф – від 17 000 до 51 000 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Особливості: нести кримінальну відповідальність за вказаною статтею може тільки спеціальний суб’єкт – особа, до службових або професійних обов’язків яких входить виконання правил, встановлених з метою запобігання заразним захворюванням і боротьби з ними (працівники санітарно-епідеміологічної служби, інших органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, службові особи підприємств, установ та організацій).
Ми запевняємо, що докладемо всіх зусиль щодо запобігання подібним правопорушенням, а до порушників будуть застосовані санкції згідно чинного законодавства України.