КП «Муніципальна варта» ДМР інформує

11:21 9 Квітня 2020

Вчора 08 квітня 2020 року, під час перевірки дотримання правил дотримання карантину, працівниками «Муніципальної варти» та  представником мас-медіа на вулиці ковальській була виявлена громадянка, що саме збиралася торгувати сільгосппродукцією.

Під час проведення з вищезгаданою особою роз’яснювальної роботи, в розмову втрутився п’яний чоловік. Він почав грубо висловлюватись на адресу присутніх, намагався битися. Згодом од нього приєднався ще один громадянин(також напідпитку). Обидва порушники громадського порядку знаходились в громадському місці без захисних масок, тобто порушували ще й правила передбачені на період карантину.

Правопорушник, що розпочав сварку було затримано та передано працівникам поліції для подальших дій, що для притягнення його до відповідальності згідно діючого закону України.

Нагадуємо, що порушення правил карантину тягне за собою відповідальність відповідно до Статті 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Порушення правил щодо карантину людей:

 

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Покарання: штраф від 1 700 грн до 3 400 грн. Якщо правопорушення скоєно посадовою особою – від 3 400 до 170 000 грн.

  • Статті 325 Кримінального кодексу України. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

 

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань. Покарання: штраф – від 17 000 до 51 000 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

 

Поява у громадських місцях у п’яному вигляді відповідно до Статті 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді:

  • Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п’яному вигляді, – тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

 

Образа честі та гідності громадян – відповідно до  Статті  126. Образа:

 

Образа, тобто  умисне  приниження  честі  і  гідності  особи,

виражене в непристойній формі, —

карається виправними  роботами  на строк до одного року  або

штрафом   від   тридцяти   до  вісімдесяти  мінімальних  розмірів

заробітної плати, або громадською доганою.

 

Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – відповідно до Стаття 171 КК України:

  1. Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності –

карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

  1. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю –

караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

  1. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, –

караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Перейти до вмісту