КП «Дрогобичводоканал»: діяльність підприємства, пророблена робота та виклики часу. Відбулось виїзне засідання на підприємстві

11:44 15 Січня 2025

Як побудована робота підприємства, над чим зараз працює та які проблеми доводиться долати – ці та багато інших тем обговорили на виїзному засіданні, яке відбулось на КП «Дрогобичводоканал» 14 січня. На зустріч було запрошено керівництво міста в особі міського голови Тараса Кучми, першого заступника Романа Бейзика, заступника з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика, а також керівників комунальних підприємств та управлінь ДМР.

Як підкреслив на початку зустрічі очільник громади Тарас Кучма – такі наради вкрай необхідні, оскільки в місті функціонує низка комунальних установ, кожне із яких виконує надважливі функції та забезпечує цілодобову життєдіяльність громади. Однак, щоб краще розуміти проблеми один одного, володіти ситуацією та шукати спільні шляхи вирішення болючих питань – з цією метою в місті і стартували виїзні засідання на комунальних установах.

Директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала за допомогою слайдів та інфографік підготував презентацію діяльності підприємства та окреслив гострі проблемні питання, які зараз постали перед комунальною установою.

Так, за словами Романа Шагали – незважаючи на військовий стан та непрості виклики часу – підприємство продовжує забезпечувати цілодобове водопостачання та водовідведення до 14 населених пунктів: міст Дрогобич, Стебник, а також низки сіл, які входять до складу територіальної громади.

Централізоване водопостачання КП «Дрогобичводоканал» здійснює із двох водозаборів: «Гірне» та «Уріж». У процентному відношенні – основних 60% водопостачання для споживачів забезпечує водозабір «Гірне», 40% – «Уріж». Водозабір «Гірне», зважаючи на виклики часу, забезпечений потужними генераторами, які підтримують його роботу у час блекаутів. Якість води постійно контролююється фаховою лабораторією підприємства та беруться відповідні проби.

Левову частину наради Роман Шагала присвятив болючій темі – зношеності мереж. За його словами – станом на сьогодні 55% мереж є ветхими, аналогічна ситуація із каналізаційними – тут зношеність мереж досягає до 70%.

Заміна мереж – єдиний шлях до енергоефективності підприємства – наголошує керівник КП «Дрогобичводоканал». Так, Роман Шагала навів приклад, що нещодавно вдалось замінити частину водопровідних мереж на вулиці Самбірській, які мали прихований витік води. В результаті цих робіт економія тільки електроенергії за рік для підприємства на даній ділянці робіт становитеме до 2 млн.грн.

Роман Шагала стверджує, якби дозволяло фінансове становище підприємства, і в місті вдалось б замінити мережі у 6-8 кварталах – комунальна установа відчула б суттєву економію енергоресурсів, ціни на які постійно підвищуються та заганяють водоканал у боргову яму.

Роман Шагала стверджує – через постійне підвищення тарифів на електричну енергію, особливо для підприємств, а також заморожені державою впродовж війни тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення  для населення – спричиняють дефіцит коштів та погіршують фінансовий стан комунальної установи. Зростає й заборгованість підприємства за спожиту електричну енергію, яка є головною складовою в роботі водоканалу.

Адже відповідно до структури тарифів, КП «Дрогобичводоканал» у 2025 р. має заробити 272,8 млн грн з ПДВ – це кошти на забезпечення діяльності підприємства. Водночас, відповідно до затверджених державним регулятором тарифів на 2025 рік,  підприємство зможе заробити лише 227 млн грн і це при умові 100% оплати за надані послуги. Різниця становитиме 78,8 млн грн у межах року або ж 6,5 млн грн щомісяця.

Ще однією проблемою комунальної установи – є заборгованість мешканців за спожиті послуги та відсутність лічильників обліку води у певної частини населення.

Серед позитиву, те що комунальна установа осучаснює свою роботу – так 286 лічильників для населення встановлені із радіомодулем, який дозволяє робити їхню повірку навіть з двору, не заходячи в оселі. На підприємствах таких сучасних лічильників встановлено наразі 120 одиниць.

Окрім цього, Роман Шагала розвіяв міфи, що ремонтні роботи на мережах фахівці підприємства проводять з допомогою кілків. Для ремонту проблемних ділянок мереж уже давно використовують нержавійні хомути. Окрім цього, на озброєнні в КП є сучасні прилади: ехо-локатор, корилятор, люкошукач та ряд інших, які набаго спрощують роботу працівників та дозволяють швидко виявити точки витоку води та інші проблемні ділянки на мережах.

Перейти до вмісту