Кожен донат сьогодні – це мирне небо завтра: як Дрогобич підтримує воїнів та допомагає фронту

13:25 13 Червня 2024

Війна докорінно змінила життя усіх українців, розділивши його на «до» та «після». Паралельно, вона об’єднала кожного свідомого українця в єдиному бажанні та пориві – перемогти ворога.

Дрогобицька громада та безпосередньо виконавчі органи влади міста з перших днів повномасштабного вторгнення зайняли чітку позицію в підтримці воїнів, закритті актуальних запитів військових частин та формувань, підтримці гуманітарними вантажами постраждалих громад, прийомі ВПО та спорудженні житла для них у громаді тощо.

Так, у 2022 році на підтримку військових формувань та сил безпеки з бюджету Дрогобицької міської територіальної громади було виділено субвенцій на суму 20 млн. 949 тис. грн. До міста надійшло близько 15 запитів від військових, які були закриті в повному обсязі.

Станом на 1 листопада 2023 року з бюджету Дрогобицької міської територіальної громади на підтримку військових підрозділів було виділено субвенцій на суму 54 млн. 35 тис. грн. Надійшло близько 24 запитів, які були оперативно закриті.

Окрім цього, впродовж 2022-2023 рр. до державного бюджету сплачено військового збору на суму в 100 млн. грн.

Паралельно, за час повномасштабного вторгнення окупантів у 2022-2023 рр. Дрогобицькою громадою було проведено низку волонтерських збірок, благочинних концертів та ярмарок, передано дрони та техніку на передові позиції фронту (машини, автобуси, буржуйки) на суму близько 12 млн. грн. Окрім цього, до допомоги воїнам долучаються усі комунальні підприємства міста, організації, структури тощо.

Не стоїть осторонь потреб військових і вся культурна сфера міста. У Дрогобичі систематично проводять благочинні заходи, екскурсії та ярмарки спрямовані на підтримку ЗСУ.

Так, за 2024 рік Управлінням культури та розвитку туризму проведено десятки заходів, де акумульовано сотні тисяч гривень, які скеровані на потреби воїнів, на придбання військових автівок та обладнання.

Зокрема, у місті проведено фестиваль «Газдиня фест», на якому зібрано 90 тис. грн, які були скеровані на облаштування Алеї пам’яті у центрі Дрогобича.

Виступ капели бандуристів дозволив акумулювати 6 тис. грн, які спрямували на придбання тепловізора. Концерт «Верховинки» – 8 тис. грн. – на тепловізор.

Сім разів впродовж цього року працівники культури скеровували свій одноденний заробіток із зарплати на спорудження Алеї пам’яті – сума, яку вдалось акумулювати понад 48 тис. грн.

Окрім цього, дев’ятнадцять разів поспіль у Дрогобичі було організовано благодійний ярмарок «Дрогобицький крам», на якому від продажу крафтових та сувенірних виробів вдалось зібрати 207 822 тис. грн. Кошти від ярмарку були передані на Алею пам’яті, на підтримку І-го окремого штурмового батальйону «Вовки Да Вінчі», на антидронову рушницю, на воєнну частину А-1108, на автомобіль для роти вогневої підтримки, на ГУР спецпідрозділ «Кракен» на шолом для воїнів тощо.

Також у весняну пору в Дрогобичі було організовано благочинний концерт Гелі Зозулі, на якому від продажу квитків та збору в благочинні скриньки вдалось зібрати близько 111 тис. грн. Із цієї суми – значну частину коштів було скеровано на придбання автомобіля для воїнів волонтером та активістом Володимиром Бараняком, частину коштів – на маскувальні сітки та на придбання автівки активістом Олегом Яводчаком.

У другу неділю травня у Дрогобичі було організовано масштабне свято для матусь з нагоди Дня матері. Під час дійства вдалось акумулювати майже 6,5 тис. грн., усі кошти було скеровано на придбання автівки для воїнів Олегом Яводчаком.

Також було проведено патріотично-мистецький захід «Охрещені вогнем», на якому акумульовано 20 тис. грн на придбання автівки волонтером Володимиром Бараняком.

Під час проведення Дня туризму в місті зібрано понад 6 тис. грн, які скеровано на військову частину А-1108. На виставці Різдвяних шопок зібрано понад 4 тис. грн, які також скерували на придбання автівки.

Окрім цього, впродовж року Управлінням культури та розвитку туризму було проведено низку локальних та дрібніших культурно-туристичних заходів, кожен із яких носив благочинний характер.

Додамо, інформацію про підтримку ЗСУ комунальними структурами та медициною міста – оприлюднимо згодом.

Перейти до вмісту