Координатор програми «КУСАНОНЕ» зустрілася з дрогобицькими медиками

17:38 9 Жовтня 2019

У Дрогобичі планують реалізувати проект «Діагностуй — врятуй», в межах програми «КУСАНОНЕ» Уряду Японії.

У середу, 9 жовтня, до Дрогобича завітала координатор програми «КУСАНОНЕ» Анна Бушма та зустрілася з керівництвом відділу охорони здоров’я ДМР, КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», представниками КУ «Інститут міста Дрогобича» та БФ «Карітас», міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою.

Дрогобицька сторона ознайомила гостю з планами розвитку сфери охорони здоров’я міста. Так, за словами Тараса Кучми у заклади охорони здоров’я міста закуповують медичне обладнання з метою надання послуг не лише містянам, а й мешканцям регіону. Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба наголосив, що сьогодні 40% пацієнтів — мешканці інших населених пунктів.

Також посадовець зазначив, що впровадження реформи на вторинному рівні сприяло б вирішенню проблеми з дофінансуванням з місцевого бюджету видатків на зарплату. Натомість ці кошти могли б скерувати на закупівлю обладнання та покращення умов у медзакладах.

Міський голова Тарас Кучма також інформував гостю про нововведення — електронну медицину, як одну з кращих практик, досвідом якої Дрогобич ділиться з іншими містами України.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Анна Бушма зазначила, що заявка з боку Дрогобича підготовлена фахово, конкурсний відбір є строгим, але шанси отримати перемогу є.

У разі реалізації проекту планують закупити УЗД-апарат та приліжкові монітори. Це дозволить невідкладно проводити УЗ-діагностику серцево-судинних захворювань у першій міській лікарні, де створюється центр стентування коронарних артерій при інфаркті міокарда. За підрахунками медиків, реалізація проекту збільшить кількість врятованих життів від інфаркту міокарда ще на 20%.

Перейти до вмісту