Консультує Міністерство юстиції України: Що варто знати про споживчі кредити?
У межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжуємо інформувати громадян про важливе. Сьогодні говоримо про споживчі кредити, про те, що треба знати про умови договору на що звертати увагу в першу чергу. Відносини між позикодавцем та споживачем регулюються Законом України « Про споживче кредитування».
Споживчий кредит-це грошові кошти, які надаються позичальником споживачу на придбання товарів,робіт, послуг для задоволення своїх потреб, які не пов`язані з:
підприємницькою діяльністю; незалежною професійною діяльністю; виконанням обов`язків найманого працівника.
Зазначаємо, що договір про споживчий кредит та зміни до нього укладаються у письмовій формі. Що обов`язково повинно міститись у договорі:
загальний розмір кредиту; порядок, умови та строк надання кредиту; реальна річна відсоткова ставка та загальна вартість кредиту (станом на дату укладення договору); відсоткова ставка, її тип, порядок обчислення (у т.ч. порядок зміни та сплати відсотків); порядок повернення кредиту та сплати відсотків(у т.ч. достроково); види забезпечення кредиту.
Чи можна відмовитись від кредитного договору? Споживач має право відмовитись від кредиту протягом 14 календарних днів з дня укладення договору, попередньо повідомивши позичальника у письмовій формі; Протягом 7 календарних днів з дати подання письмового повідомлення про відмову від договору, споживач зобов`язаний повернути гроші та сплатити відсотки за період користування ними.
ПАМ`ЯТКА: СПОЖИВАЧ НЕ ЗОБОВ`ЯЗАНИЙ СПЛАЧУВАТИ БУДЬ ЯКІ ІНШІ ПЛАТЕЖІ ЧЕРЕЗ ВІДМОВУ ВІД ДОГОВОРУ.
Дрогобицький відділ ДРАЦС