Концепція інтегрованого розвитку громади: відбувся ІІ-й етап громадських слухань щодо доопрацювання попереднього проєкту

16:47 26 Березня 2025

У Дрогобичі відбувся ІІ етап громадських слухань  з розгляду доопрацьованого попереднього проєкту Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади. Слухання пройшли у світлиці Дрогобицької міської ради і згуртували до обговорення заступника міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика, начальника відділу архітектури та містобудування Ігоря Петранича, керівників різних структурних підрозділів, управлінь та секторів ради, старост громади та небайдужих мешканців.

Сам Проєкт Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади розроблений представниками UN-Habitate  у  співпраці з командою Impact в рамках проекту «На шляху до інклюзивного та стійкого відновлення міст в Україні». У життя проєкт впроваджує UN-Habitate  спільно з  КУ «Інститут міста Дрогобича» та Дрогобицькою міською радою.

Усіх учасників громадських слухань привітав заступник міського голови з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик.

Дякую усім, хто бере участь в обговоренні важливого документу для громади – Концепції інтегрованого розвитку. Пророблено чимало кропіткої роботи. Адже Концепція інтегрованого розвитку – це стратегічний документ, який визначає довгострокові, просторові та соціально-економічні пріоритети громади на найближчі роки із залученням зацікавлених сторін. Однак найголовнішим напрямком Концепції є те, щоб в громаді було зручно й комфортно жити нашим мешканцям, – зазначив Юрій Кушлик.

Попередню презентацію Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади для присутніх провела Анастасія Попович, представниця UN-Habitate.

В Концепції акцентовано увагу на таких важливих пріоритетах:

1) Побудова справедливої та згуртованої спільноти. Цей напрям наголошує на важливості формування згуртованого суспільства, яке підтримує та забезпечує рівні можливості для всіх жителів. Особливий акцент на інклюзії та створенні безбар’єрного простору.

2) Створення економічно диверсифікованого центру інновацій, підтримки низових ініціатив та представлення культурної спадщини. Цей напрямок орієнтований на стимулювання інновацій, підтримку мікробізнесу, інтеграцію робочої сили, співпрацю з ВПО та збереження культурної спадщини громади.

3) Забезпечення ефективного використання земель та житла з належними умовами. Тут акцент зроблений на модернізацію інфраструктури, збільшення кількості доступного житла та запровадження сталого землекористування.

4) Забезпечення створення інтегрованої та інклюзивної системи мобільності задля покращення доступності. Тут мова іде про покращення транспортного сполучення, утримання доріг та економічне зростання.

5) Зміцнення екосистем та стале використання природних ресурсів. Акцент зроблено на критичній необхідності захисту та відновленні екологічних ресурсів регіону в умовах зростання екологічних викликів.

За результатами громадських слухань – будуть внесені правки в попередній проєкт Концепції інтегрованого розвитку територіальної громади. Відтак, фінальний документ Концепції буде оприлюднено на сайті ДМР.

Зазначимо, Концепція інтегрованого розвитку громади – відносно новий формат документа стратегічного планування, затверджений Урядом у 2022 році. Він визначає і напрями розвитку, і простір, де вони будуть реалізовані. Умовно — це стратегія розвитку, «накладена» на карту громади.

Концепція дає розуміння, як різні сфери життя узгоджуватимуться між собою в просторі. Це дозволить робити висновки про те, де на території громади сконцентровано забагато активностей, а де їх очевидно бракує. Окрім цього, Концепція покликана запропонувати більш рівномірний розвиток території громади в умовах війни та повоєнного відновлення.

Також Концепція інтегрованого розвитку — це база для розробки містобудівної документації, що є основою для розвитку громади, розв’язання земельних питань, зонування, організації транспорту, забезпечення безпеки у громаді, питань, пов’язаних з екологією, публічними просторами, зеленими зонами та водоймами.

Окрім цього – у місті не так давно в новій редакції затвердили «Стратегію сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади до 2030 року». А саме мова йде про зміни в частині молодіжної політики. Відтак, проаналізовано й інші положення Стратегії та визначено напрямки над якими слід працювати та покращувати уже сьогодні.

Перейти до вмісту