Коли зусилля об’єднані на допомогу: модульно-каркасний будинок для ВПО у Дрогобичі постав завдяки акумулюванню коштів бюджетів різних рівнів та усіх небайдужих

30 Листопада 8:48

Заселяють нові оселі та обживаються у них – 12 щасливих сімей із числа ВПО 23 листопада отримали ключі від своїх омріяних помешкань. У Дрогобичі завершили спорудження модульно-каркасного будинку для переміщених осіб.

Будівництво житла на вулиці П. Орлика стартувало весною 2022 року. У новобудові 12 просторих квартир, із них 4  – однокімнатних та 8 – двокімнатних. В кожній оселі здійснено ремонт та встановлено необхідні меблі – кухні, столи, ліжка, шафи, побутову техніку та сучасні санвузли.

Вручення ключів та урочисте відкриття новобудови провели минулого тижня за участі керівництва ЛОВА, Дрогобицької міської ради та районної військової адміністрації.

Як розповів очільник громади Тарас Кучма – до спорудження будинку було залучено кошти із бюджетів різних рівнів: державного бюджету – 6,0 млн.грн, міського – 10 млн.грн, обласного – 600 тис.грн. Окрім цього, майже 1 млн. грн на спорудження житла для ВПО вдалось акумулювати від благочинних пожертв, які безпосередньо склали працівники виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, відділів та структурних підрозділів мерії, а також окремих благочинців. Зокрема, було здійснено відрахування трьох денного заробітку працівників виконавчого комітету ДМР. Таким чином вдалось зібрати понад півмільйона гривень. Тож цю суму було долучено до загальної вартості будівництва, яка склала  – 17,6 млн.грн.

На прикладі спорудження житла на вулиці П. Орлика для переміщених осіб бачимо, коли зусилля влади різних рівнів, небайдужих людей та жертводавців об’єднані – результат говорить сам за себе. Маємо сучасний модульно-каркасний будинок на 12 сімей, який забезпечений усім необхідним: ремонтами, меблями та відповідною технікою. Таким чином реалізовано надважливий проєкт – нове житло отримали родини, які через російську агресію були змушені покинути або ж втратили рідні домівки та оселились у нашому місті. Таким чином Дрогобич став першим містом в області, де споруджено із нуля будинок для ВПО. Уже весною стартуватиме спорудження ще одного модульно-каркасного будинку поруч. Відтак, у наших планах побудова багатоповерхівки для ВПО на вулиці Є.Коновальця,  – наголосив Тарас Кучма.

Завдяки тісній співпраці Дрогобича із численними міжнародними організаціями, містами побратимами та підписаними меморандумами про співпрацю, оселі внутрішньо переміщених осіб вдалось забезпечити необхідними меблями, м’якими кріслами та технікою. Зокрема, до цього важливого процесу долучились – Чеська гуманітарна організація «Людина в біді», БФ «Move Ukraine» – Джон Шморгун та співзасновниця фонду – Патрисія Шморгун-Гаврилишин, а також представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, міська рада Битома, брати зі Шпитального Ордену Боніфратрів Св. Йоана Божого.

Як наголошує Тарас Кучма – усі квартири в новобудові перебуватимуть у комунальній власності міста.

Додамо, минулого літа, у Стебнику, ключі від нових осель отримали 32 сім’ї із числа ВПО. Житло постало в результаті капітальної реконструкції старого гуртожитку на вулиці А. Мельника.

Перейти до вмісту