Колоритно та яскраво: вулицями Дрогобича пройшов фестиваль різдвяних вертепів | Відео

11:03 20 Січня 2022

Колядували, віншували та ставили сценки про народження Ісуса Христа. На свято Водохреща, 19 січня, вулицями Дрогобича пройшов фестиваль вертепів «Різдвяна зірка». До участі у цьогорічному фестивалі зголосилося 13 колективів із різних куточків СДЄ УГКЦ, зокрема – Стебника, Старого Самбора, Рудок та інших містечок Львівщини. Колоритне дійство який рік поспіль організовує Комісія у справах молоді СДЄ УГКЦ, зокрема отець Андрій Бунь. За твердженнями священослужителя – фестиваль фертепів стає традиційним заходом, який об’єднує громаду в єдину святкову родину.

Цьогоріч фестиваль проводимо втретє, оскільки минулого року через жорсткі карантинні обмеження від ходи вертепів довелося відмовитися. Дійство згуртовує молодь СДЄ УГКЦ та єднає їх духом творчості на славу Христа. Окрім цього, кожен із вертепів вражає не лишень своїм колоритом та сценічними образами, але й постановками, які молодь, опісля ходи вулицями міста, щедро презентувала у Народному домі імені І.Франка для глядачів, – розповів головний організатор фестивалю вертепів о.Андрій Бунь.

За традицією – хода вертепів стартувала від Центру Душпастирства Молоді СДЄ УГКЦ. На Площі Ринок святкова колона привітала колядками учасників загальноміського водосвяття. Відтак, центральними вулицями міста учасники фестивалю вирушили до Народного дому. Дорогою молодь колядувала та щедрувала. Родзинкою цьогорічного фестивалю стала участь Львівського академічного лялькового театру, який продемонстрував цікаве театралізоване дійство. Доповненням до колоритної ходи вертепів був і виступ духовного оркестру військової частини А1108 м.Дрогобич, керівник Богдан Ульяновський.

Як стверджує керівник Управління культури та розвитку туризму ДМР Ігор Чава, такими яскравими фестивалями Дрогобич привертає до себе увагу та демонструє, що наша молодь плекає та примножує спільно із церквою культурні традиції та цінності.

Перейти до вмісту