Книгу про унікальність дрогобицької перлини — церкву Святого Юра презентували у Києві. ФОТО

18 Травня 0:00

Церква Святого Юра — перлина не лише Дрогобича, а й всієї Галичини. Щоб оглянути настінні розписи та архітектуру цієї перлини, спорудження якої датується XV століттям, до Дрогобича з’їжджаються туристи звідусіль. У 2013 році цей храм було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

У 2017 році проведено черговий етап реставрації настінних рукописів у церкві Святого Юра. Реставрацією займалися відомі архітектори Олег Рішняк та Оксана Садова. Реставрацію настінних рукописів проводили у партнерстві з Людмилою Міляєвою — українською мистецвознавцею, професором Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Свого часу Людмила Міляєва захистила докторську дисертацію на основі дослідження розписів церкви Святого Юра у Дрогобичі.

Після завершення реставрації церкви Людмила Міляєва, Олег Рішняк та Оксана Садова об’єднали зусилля та видали спільну книгу: “Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація”.

Презентація книги відбулася у п’ятницю, 17 травня, у місті Києві у приміщенні Київського національного художнього музею.

У ході презентації виступили Людмила Міляєва, Олег Рішняк, Оксана Садова.

Як зазначила Людмила Міляєва, до укладення книги використали її вербальний каталог та доповнили його зображеннями та історією реставрації Олега Рішняка та Оксани Садової.

Олег Рішняк та Оксана Садова розповіла присутнім на презентації про застосовану техніку при реставрації, про збереження деревини, віднайдення унікальних написів, які допомогли конкретизувати часові виміри будови та розпису церкви.

Також на презентації були присутні директор музею “Дрогобиччина” Алла Гладун та головний зберігач фондів музею «Дрогобиччина» Оксана Соловка. У своєму вітальному слові Алла Гладун висловила подяку від громади Дрогобича всім, хто долучився до збереження цієї архітектруної перлини міста.

Як повідомила Алла Гладун, наступного тижня презентацію цієї унікальної книги проведуть у Дрогобичі. Про дату та місце проведення презентації буде відомо згодом.

Прес-служба ДМР

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту