Керівництво медичної галузі Дрогобича та Стебника прозвітувало за діяльність медзакладів та установ у 2016 році. ФОТО
У п’ятницю, 24 лютого, у приміщенні міської поліклініки відбувся звіт про діяльність медичної галузі міст Дрогобича та Стебника за 2016 рік. Участь у звіті взяли керівники та представники медичних установ міст Дрогобича та Стебника, начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба та заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар.
Про роботу медичної галузі у 2016 році доповів заступник начальника відділу охорони здоров’я по лікувальній роботі з дорослим населенням Святослав Кучерявий.
Відтак, у медичних закладах та установах міст Дрогобича та Стебника мають можливість обслуговуватися 95426 тис осіб — населення міст Дрогобича та Стебника та близько 237 тис осіб — населення Дрогобицького району.
У зв’язку з реорганізацією медичної галузі, у 2016 році створено додатково 10 дільниць сімейних лікарів.
У порівнянні з 2015 роком, у 2016 рік спостерігається зниження показників народжуваності та смертності.
Окрему увагу приділили питанню народжуваності та діяльності пологового будинку. У 2015 році показник народжуваності становив 1323 дітей, у 2016 р. — 1141 дітей.
Як зазначив Святослав Кучерявий, у минулому та попередніх роках спостерігається зниження показника користування вагітних та породіль послугами Дрогобицького пологового будинку. Посадовець наголосив, що, на його переконання, однією з причин зниження показника є недостатня якість послуг та робота персоналу. Відповідне зауваження від керівництва відділу охорони здоров’я отримав керівник пологового будинку.
Щодо кількості пролікованих хворих, то у медичних закладах та установах міст Дрогобича та Стебника проліковано 63,1% – дрогобичан і стебничан, 25,6% – жителів Дрогобицького району, 3,7% – жителів Трускавця, 0,6 – жителів Борислава, 3,7 – жителів інших населених пунктів.
Згідно зі статистикою, у 2016 році дрогобичани та стебничани отримали медичні послуги у лікарнях Дрогобича та Стебника – 80,3%, районній лікарні – 0,6%, у медзакладах Трускавця – 2,3%, у медзакладах Борислава – 0,8%, у медзакладах Львова та області – 15,3%.
Як зазначив Володимир Чуба, 15,3% пролікованих хворих у місті Львові та області — найнижчий показник в області, який свідчить про те, що жителі міст Дрогобича та Стебника в основному користуються послугами місцевих медичних закладів.
Сумна статистика спостерігається щодо виявлення ВІЛ та СНІД інфікованих: 2014 р. – 67 осіб, 2015 р. – 85 осіб, 2016 р. – 104 особи. Щодо показника 2016 року, то 2 інфіковані особи — діти віком до 14 років.
На останок звіту Святослав Кучерявий озвучив основні питання, які планують вирішити у 2017 році і закликав керівників медзакладів та установ приділити увагу роботі зі ЗМІ, а саме — висвітленні позитивної інформації, з метою формування довіри пацієнтів та зростання авторитету фахових медичних працівників.
Начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба подякував медикам за роботу та початок реорганізації, як яку розпочато згідно вимог часу.
Щодо минулого року, то Володимир Чуба наголосив присутнім, що за кошти місцевого бюджету було здійснено низку ремонтів у медичних закладах та установах. Завдяки дофінансуванню з місцевого бюджету в розмірі 35 млн грн, було виплачено в повному обсязі заробітну плату працівникам медичної галузі та проведено розрахунки за спожиті енергоносії. Також посадовець озвучив п’ять організаційних проектів на 2017 рік.
На останок посадовець повідомив присутніх, що вкінці цього тижня у Дрогобичі заплановано виїзне засідання Колегії Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.
Заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар у своєму виступі висловив подяку від імені міського голови Дрогобича усім працівникам медичної галузі за розуміння необхідності проведення реорганізації, яку буде продовжено у 2017 році. Більше того, він поінформував присутніх про те, що міським головою Тарасом Кучмою ініційовано лист до голови Верховної Ради України з пропозицію визначити Дрогобич та Стебник містами, де буде запроваджено пілотний проект зі створення госпітального округу.
«Потужність медичної галузі та передовий досвід фахівців — основний аргумент для створення госпітального округу. Минулого року керівництво міста зробило ставку на освіту. В цьому році ми приділимо більше уваги медичній галузі. Зважаючи на нестачу коштів у розмірі близько 50 млн гривень, ми плануємо вжити низку заходів. Також в цьому році заплановано продовжити ремонти у медичних закладах та установах. Плануємо й ремонт дороги до медичного містечка. Переконаний, що спільними зусиллями ми зуміємо втілити намічені плани та гідно завершити реорганізації відповідно до планів, які передбачено в межах медичної реформи.», — резюмував Василь Качмар.