Керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба прозвітував за пророблену роботу медичної галузі у 2023 році

13:22 29 Лютого 2024

Цього тижня у конференс-залі «Дія.Центр» відбувся звіт керівника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби. Головний медик міста прозвітував за 2023 рік роботи медичної галузі міста, розповів про зміни та вдосконалення в усіх медичних закладах Дрогобицької територіальної громади.

Звіт заслухали очільник міста Тарас Кучма, заступник з гуманітарних і соціальних відносин Юрій Кушлик, а також присутніми були керівники лікарень, поліклінік та амбулаторій громади.

Свій звіт Володимир Чуба розпочав із того, що за медичною реформою у Дрогобицькій громаді сьогодні налічується шість Комунальних некомерційних підприємств – КНП «Дрогобицька міська лікарня №1», КНП «Стебницька міська лікарня», КНП «Дрогобицька міська лікарня №3», КНП «Дрогобицька міська поліклініка», КНП «Дрогобицька районна поліклініка», КНП «Болехівська амбулаторія ЗПСМ».

За спроможною мережею госпітального округу Львівської області – КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» визнана кластерним медичним закладом громади, а КНП «Стебницька міська лікарня» – загальним медичним закладом.

Всього укладено договорів про медичне обслуговування населення у 2023 р на суму 360 млн.387 тис. грн.

У 2023 р. на матеріально-технічну базу лікарняних установ із бюджету міста виділено 107764, 96 грн, а коштів із НСЗУ – 5434, 44 грн.

У другій частині звіту Володимир Чуба акцентував увагу на покращенні матеріально-технічної бази лікарень і поліклінік міста, ремонтних роботах та відкритті нових відділеннях, кількості проведених операційних втручань та обстежень.

Щодо оновлень в лікарняних установах – то у минулому році вдалось здійснити:
– «Дрогобицька міська лікарня №1» – капітально відремонтовано дах та утеплено фасад хірургічного відділення, проведено ремонт в палатах інтенсивної терапії у кардіології, придбано томограф, кабінет якого готують до відкриття, оновлено родзал в пологовому відділенні тощо.
– «Стебницька міська лікарня» – капітально оновлено приймальне відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення реабілітації, проведено благоустрій території, встановлено пандуси та закуплено нове обладнання у різні відділення.
– Дрогобицька міська поліклініка – оновлено поліклінічне обладнання, здійснено ремонт кабінетів та лабораторії, оновлено рентген кабінет, встановлено потужний генератор на випадок перепадів електрики, перенесено психо-неврологічне відділення, здійснено ремонт в кабінетах стоматології та в гінекологічному безбар’єрному кабінеті, облаштовано нову стоянку.
– Дрогобицька районна поліклініка – встановлено новий генератор, оновлено лабораторне обладнання.
– Дрогобицька міська лікарня №3 – новий генератор.
– Болехівська лабораторія ЗПСМ – здійснено ремонт приміщень, закуплено нове обладнання, встановлено пандуси.

Також в Дрогобицькій громаді успішно реалізовується програма «Доступні ліки», здійснюється реабілітація воїнів, забезпечується надання якісних медпослуг для осіб з числа ВПО тощо.

Щодо планів на 2024 рік – то Володимир Чуба зазначив, це насамперед розширення спектру надання медичних послуг та відкриття кабінету МРТ в КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» та урологічного відділення, а також покращення профілактики та діагностики, сервісних послуг та діяльності соціального характеру, осучаснення надання медичних послуг та оновлення матеріально-технічної бази медичних установ, де це на сьогодні вкрай потрібно.

Очільник громади Тарас Кучма в свою чергу подякував медичним працівникам громади за працю та збільшення навантажень на них у зв’язку із прибуттям в місто з перших днів повномасштабного вторгнення осіб з числа ВПО, а також надання допомоги та здійснення реабілітації воїнів. Також Тарас Кучма побажав медикам не зупинятись на досягнутих результатах, а вдосконалюватись і розвиватись.

Медична галузь міста – це той лакмусовий папірець, який визначає рівень розвитку громади та якісь медичних послуг. Спільними зусиллями ми добились того, що єдині в Україні маємо в своїй громаді і кластерну і загальну лікарню. Тож ми зобов’язані і надалі розвиватись. Вірю, що найближчим часом буде реалізовано проєкт кібер-ніж, вдасся осучаснити обладнання в онколікарні, запустити роботу кабінету МРТ та багато інших амбітних планів. Ми підняли доволі високу планку в медичній галузі міста – тож маємо її не просто втримати, але й досягати нових результатів, – наголосив присутнім міський голова Тарас Кучма.

Перейти до вмісту