«Кава з міським головою»: Тарас Кучма поспілкувався із педагогами громади на актуальні освітні теми
Виклики перед освітянами та особисті мотивації в час війни – ці та інші теми 17 жовтня порушили на щорічному заході – «Кава з міським головою». До діалогу традиційно був запрошений очільник громади Тарас Кучма, представники відділу освіти на чолі із керівником Петром Шев’яком, а також адміністрація навчальних закладів громади. Бесіда відбулась у Дія.Центрі.
Цьогорічна «Кава з міським головою» мала назву «Діалоги». Адже в час війни – тільки в діалогах та спільних рішеннях можна знайти відповіді на болючі питання сьогодення та окреслити план дій на майбутнє. Модерувала захід Наталія Свойкіна — психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
За її словами – на педагогів сьогодні покладено надважливу функцію виховання та формування світогляду майбутнього покоління, їхньої грамотності та освіченості. Із повномасштабним вторгненням в освітян побільшало клопотів – сирени, блекаути, процес навчання в онлайн форматі. Проте за чіткої організації праці, підтримки колег та керівництва освітніх закладів – із усіма труднощами та викликами українські педагоги справляються та намагаються створити для школярів позитивну й цікаву атмосферу навчання.
Цьогоріч звичний для зустрічей «Кава з міським головою» формат запитань-відповідей змінили на серію коротких панельних дискусій, тривалістю 15 хвилин, в кожній з яких брали участь кілька директорів закладів освіти. Сталими учасниками усіх панельних дискусій був міський голова Тарас Кучма та начальник відділу освіти Петро Шев’як.
Серед запитань, на які відповідали керівники освітніх установ були:
– Який ваш особистий виклик під час війни?
– На яких людей найбільший запит сьогодні у закладах освіти?
– Як ви мотивуєте своїх працівників?
– Як визначаєте якість освіти в вашому закладі?
– Де ви черпаєте ресурс?
На усі запитання керівники навчальних закладів давали вичерпні відповіді, ділились своїми лайхаками та напрацюваннями, розробленими в час війни. Більшість присутніх відзначили, що найважчими викликами під час війни – є щоденний моніторинг новин про військові дії, втрата рідних, підтримка педагогів та учнів, які пережили біль втрат близьких людей, через військову агресію. Найбільше запитів у закладах освіти сьогодні є на фахівців психологів. Щодо мотивацій, які сьогодні так важко знаходити кожному із нас, то, без сумніву, головною мотивацією для педагогів є щасливі та усміхнені учні, їхні слова вдячності за пророблену роботу та цікаві уроки, а також організоване корисне дозвілля.
Підсумки зустрічі-діалогу із освітянами, традиційно, підвів міський голова Тарас Кучма.
Сьогодні освіта міста та всієї країни переживає не найлегші часи. Сучасний педагог – це наставник, порадник, вчитель. Тішить те, що в непростих умовах сьогодення педагогічні працівники знаходять підхід до дітей, щоб зацікавити їх навчальним процесом, працюють із дітьми навіть в укриттях та роблять усе для того, щоб засіяти зерна знань у юні серця. Освітня галузь крокує шляхом змін та реформ, де в центрі уваги – учень, зміна його світогляду та формування патріотичних завдатків. Все більше навчальних закладів Дрогобицької громади поповнюються сучасним обладнанням та технікою – це без сумніву сприяє кращому засвоєнню освітніх матеріалів школярами. Цьогоріч нам вдалось відкрити при Гімназії №5 клас національно-патріотичного виховання. Тож спільно виховуємо майбутніх гідних патріотів держави та формуємо свідому націю”, – наголосив Тарас Кучма.