«Кава з міським головою»: з нагоди Дня працівника освіти Тарас Кучма поспілкувався із педагогами громади

14:07 5 Жовтня 2023

Традиційно, в першу неділю жовтня, відзначаємо День працівника освіти. Саме на педагогів покладено надважливу функцію виховання та формування світогляду майбутнього покоління, їхньої грамотності та освіченості. Із повномасштабним вторгненням у освітян побільшало клопотів – сирени, блекаути, процес навчання в онлайн форматі. Проте із усіма труднощами та викликами українські педагоги справляються та намагаються створити для учнів позитивну та цікаву атмосферу навчання.

З нагоди Дня працівника освіти, очільник міста Тарас Кучма вчетверте зустрівся із педагогами Дрогобицької громади. Зустріч відбулась у форматі «Кава з міським головою». Таку форму діалогу започаткував і ініціював свого часу Центр професійного розвитку педагогічних працівників. Цього року захід відбувся у Молодіжному просторі міста – на зустріч з очільником громади були запрошені молоді педагоги закладів загальної середньої освіти Дрогобицької територіальної громади, стаж роботи яких не перевищує 1-2 роки. Окрім Тараса Кучми на заході були присутні керівник відділу освіти Роман Грицай. Модерувала захід Наталія Свойкіна — психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників, а вступне слово виголосила керівник центру Галина Марчук.

Бесіду розпочали із знайомства, відтак Наталія Свойкіна озвучила запитання від педагогів, які напередодні зустрічі сформували в електронному варіанті. Молоді педагоги цікавилися в Тараса Кучми, яким він бачить розвиток Дрогобича через кілька років, які спогади закарбувались у його пам’яті зі шкільних років, яким був найулюбленіший предмет міського голови, чого бракує наразі місту та ряд інших.

Як зазначив Тарас Кучма – сьогодні освіта міста та всієї країни переживає не найлегші часи. Викликів, безумовно, додала і війна. Однак тішить те, що в непростих умовах сьогодення педагогічні працівники знаходять підхід до дітей, щоб зацікавити їх навчальним процесом, працюють із дітьми навіть в укриттях та роблять усе для того, щоб засіяти зерна знань у юні голівки учнів. Окрім цього – галузь освіти міста на шляху серйозних змін – адже триває процес реформування мережі навчальних закладів. Такі кроки мають на меті удосконалити матеріально-технічну базу навчальних закладів, сформувати оптимальну мережу наповнюваності класів та ряд інших.

– Дрогобич завжди був освіченим містом, містом щирих та позитивних людей. Сюди віддавали дітей на навчання, а педагоги були тим фундаментом, який заклав міцну основу наукового розвитку та росту Дрогобича. Звісно, змінюються часи і педагоги змушені реагувати на всі виклики. Адже сучасні діти більш сприймають візуально інформацію – тож навчальний процес для них слід організовувати в такому форматі та із заохоченням. Ви гідно справляєтесь із усіма викликами, тож щиро дякую за ваш професіоналізм та працю на освітянській ниві, – наголосив Тарас Кучма.

На запитання присутніх, які виклики наразі найбільше турбують Тараса Кучму, як очільника громади – серед низки питань економічного та комунального характеру, керманич міста назвав і питання повернення дрогобичан та українців загалом у рідний край з-закордону. Особливо тих, хто був вимушений виїхати через війну. Для цього – для людей потрібно забезпечити гідні умовим у рідних містах – починаючи від якісного освітнього процесу до створення нових робочих місць, комфортної інфраструктури тощо.

– Є наміри облаштувати більше зелених зон відпочинку у Дрогобичі, а також нових парків, щоб діти та молодь мали місця для дозвілля. Бракує Дрогобичу і інтерактивного музею та інших сучасних центрів. Аналогічна ситуація із дитячими майданчиками, хочемо відкрити малі футбольні поля та корти. Намірів багато, з вірою в нашою перемогу будемо їх реалізовувати!, – наголосив Тарас Кучма.

Перейти до вмісту