Кабмін затвердив КНП “Дрогобицька міська лікарня №1” як одну з п’яти опорних лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня у Львівській області
Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. У Львівській області затверджено п’ять опорних лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня та чотири опорні лікарні інтенсивного лікування І рівня.
Загалом затверджено дев’ять опорних лікарень інтенсивного лікування:
– Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – лікарня інтенсивного лікування (ЛІЛ) II рівня,
– Львівська обласна клінічна лікарня – ЛІЛ II рівня,
– Львівська міська лікарня №8 – ЛІЛ II рівня,
– Червоноградська міська лікарня – ЛІЛ II рівня,
– Дрогобицька міська лікарня №1 – ЛІЛ II рівня,
– Буська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
– Самбірська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
– Стрийська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,
– Новояворівська лікарня – ЛІЛ І рівня.
Загалом в Україні таких закладів буде 211.
Про це повідомив начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба.
Таким чином КНП “ДМЛ” №1 стане єдиним осередком надання медичних послуг не лише для містян, а й всіх мешканців регіону, що нарешті дасть можливість отримати той фінансовий ресурс за лікування іногородніх хворих, якого не вистачало досі, — зазначив Володимир Чуба.
Основним критерієм щодо відбору опорних лікарень враховано не лише матеріально-технічну базу, а й доступність медичних закладів для пацієнта. Так, за повідомленням МОЗ, з будь-якого населеного пункту хворого мають доставити до лікарні максимум за годину.
“Відбір КНП “Дрогобицька міська лікарня №1” однією з дев’яти опорних лікарень на Львівщині — це перш за все визнання нашої чотирирічної роботи, а відтак — це аванс для майбутнього розвитку медицини Дрогобича. Важливу роль в цьому аспекті відіграє й запроваджена нами електронна медицина, адже всі дані тепер відкриті і доступні для будь-якої аналітики”, — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
В інтерв’ю ZAXID.NET в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько пояснює, що лікарні II рівня є більш потужні, ніж І рівня, у них є більша кількість різних спеціалістів, відділень, у них надають медичну допомогу різного профілю.
Обов’язковою вимогою для всіх опорних лікарень є наявність у них комп’ютерного томографа та ангіографа. Наголошуємо, у Дрогобичі цю норму виконано.
Опорні лікарні – це загальнодержавний пріоритет. За словами Андрія Васька, буде цільова програма їхнього розвитку, в якій будуть передбачені кошти з державного бюджету на закупівлю необхідного обладнання, частину коштів мають виділити місцеві бюджети.
В опорні лікарні скеровуватимуть пацієнтів з інсультом, інфарктом, у них прийматимуть пологи і надаватимуть неонатологічну допомогу. Туди повезуть пацієнтів також з політравмою, гострою хірургічною патологією, черепно-мозковою травмою, нейротравмою тощо.
«У цих лікарнях цілодобово будуть чергувати бригади відповідних спеціалістів, які зможуть справитися, скажімо, з масовою госпіталізацією пацієнтів після ДТП. Там завжди буде чергувати бригада, яка може надати кваліфіковану допомогу хворому з інфарктом , інсультом тощо», – каже Андрій Васько.
Усі інші лікарні, за його словами, будуть працювати в контексті єдиного госпітального округу, але так , щоб вони не дублювали роботу одна одної.
Невдовзі буде створена робоча група при Львівській облдержадміністрації з залученням представників НСЗУ для планування мережі лікарень і їхнього розвитку. Робоча група, за словами Володимира Чуби, провести перше засідання у місті Дрогобичі з керівниками закладів охорони здоров’я регіону у першій декаді лютого 2020 року.