Історія, закарбована на сторінках: футбольний клуб «Галичина» презентував власну книгу

10 Липня 11:43

У неділю, 9 липня, на штучному полі ДЮСШ ім. Боберського було велелюдно – тут відбулась презентація книги «МФК «Галичина» Дрогобич в аматорських турнірах – статистичний довідник», а також нагородження переможців та призерів Регіональної Ліги ДЮФЛ Львівської області.

Модерував захід Андрій Юркевич, який розповів усім присутнім гостям та юним футболістам історію та цікаві факти про ФК «Галичина» та зазначив, що це один з небагатьох аматорських клубів в Україні, який випустив власну книгу. Адже історія «Галичини» набагато глибша і цікавіша, ніж ми можемо уявити.

«Галичина» Дрогобич в аматорських турнірах – статичний довідник» – це не просто книга, це історія футбольного клубу, написана Тарасом Вінцковським – доктором історичних наук, доцентом, професором кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Захід розпочали із хвилини мовчання за полеглих воїнів, які смертю Героїв загинули у боротьбі із російським загарбником. Відтак стартували товариські ігри між футбольними командами, спортивні конкурси для дітей, а опісля перейшли до презентації книги та нагородження юних футболістів.

Привітати футбольні команди та автора книги прибув і міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Напередодні переглянувши книгу, був приємно вражений від тої кількості моментів та історичних епізодів, які в ній зафіксовані. Та найбільш значущі епізоди, які будуть там записані – це виступи «Галичини» у вищій лізі України. Хочу подякувати автору за якісно пророблену роботу, за ті сили, які були вкладені у цю книгу, щоб закарбувати історію та передати нашим наступним поколінням, – звернувся до присутніх Тарас Кучма.

До вітального слова також був запрошений заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, гуманітарних та соціальних відносин та президент ФК «Галичина» Юрій Кушлик.

Приємно тішить те, що сьогодні тут зібралось багато дітей, а поряд з нами на великому полі активно займаються і дорослі. Ми маємо пишатись тим, що у нас є такі гарні футбольні традиції та славетні імена на нашій Дрогобиччині. І завдяки цьому майданчику цьогоріч ми зібрали регіональну лігу, за що висловлюємо вдячність Львівській асоціації футболу. Ми прийняли 42 команди, які щосуботи, зранку і до вечора змагались тут за нагороди. А найсильніші з них сьогодні будуть нагороджені. Також хочу подякувати Тарасу Вінцковському – ми дуже раді, що світ побачить цю книгу. Коли ми бачили людину, яка жила ідеєю випуску книги – ми не могли залишатись осторонь. Дякую, Вам, Тарасе, за вашу плідну та важливу роботу, – прокоментував Юрій Кушлик.

До слів привітань також долучились і запрошені гості – перший президент ФК «Галичина» Хосе Турчик, колишній нападник «Галичини» Василь Карпин та заступник голови Асоціації футболу Львівщини Ярослав Грисьо. На завершення зі словом виступив автор книги Тарас Вінцковський, який розповів присутнім про шлях створення книги, її наповнення та процес творення.

Завершили захід нагородженням переможців та призерів Регіональної Ліги ДЮФЛ Львівської області, які отримали кубки та медалі змагань з рук керівництва громади та запрошених гостей.

Перейти до вмісту