Інститут «Полоніка» посприяє відновленню надгробків та впорядкуванню кладовища на вулиці Трускавецькій: роботи стартуватимуть у ці дні
26 червня із робочим візитом у Дрогобич завітала почесна делегація – консул Ніколай Янковські, Генеральне Консульство Польщі у Львові, а також Сильвія Триц, в.о. директора Інституту «Полоніка» та представники різних відділів цього Інституту.
Почесні гості мали зустріч із керівництвом міста в особі очільника громади Тараса Кучми, заступника з гуманітарних та соціальних відносин Юрія Кушлика, керівника Управління культури та розвитку туризму ДМР Володимира Ханаса. Також до діалогу долучився Мирослав Лєх, настоятель храму Варфоломія у Дрогобичі та Ярослав Гринчишин, представник польського Товариства у Дрогобичі.
Темою, яка об’єднала посадовців та представників польської громади до діалогу – стала допомога із благоустроєм та відновленням надгробків на старовинному кладовищі, що на вулиці Трускавецькій у місті Котермака. Адже цієї весни мав місце прикрий інцидент, пов’язаний із роботами з благоустрою на кладовищі. Під час виконання робіт із видалення аварійних дерев – одне з них впало на призвело до пошкодження кілька надгробків.
Сильвія Триц, в.о. директора Інституту «Полоніка» запевнила присутніх, що польська сторона зацікавлена, щоб місце пам’яті та вічного спочинку було належно доглянуте та впорядковане. Тому силами їхнього Інституту у співпраці із владою міста Дрогобича та чисельною польською громадою на кладовищі в ці дні стартуватимуть роботи із його благоустрою, опісля відновлення старовинних пошкоджених нагробків, а також їхньої консервації у найближчій перспективі.
Окрім такої масштабної та вагомої роботи, почесні гості повідомили, що мають на меті реалізувати в Дрогобичі ще один важливий проєкт із підтримки та низки реставраційних робіт Костелу Варфоломія. Адже історико-архітектурна пам’ятка національного значення має проблеми із фундаментом та замоканням стін. Тож передбачено п’ять напрямків робіт із покращення ситуації у Костелі та ремонтно-реставраційних робіт там.
Коли слово взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма то найперше подякував почесним гостям за візит та різносторонню допомогу для українців, яку із перших днів повномасштабного вторгнення надають поляки. Також слова вдячності лунали і на адресу чисельної польської громади нашого міста, яка долучається до усіх культурних заходів в Дрогобичі та активно проводить збори в підтримку воїнів ЗСУ.
Ми щиро вдячні Польщі та її мешканцям, численним фондам та інституціям за різностронню підтримку українців загалом та нашого міста зокрема. Маємо чого повчитись у вас, зокрема наші працівники КП «Дрогобичводоканал» навчаються та започатковують кращі практики від Краківського водоканалу. Також нам цікава практика утримання та належного благоустрою старовинних кладовищ, тож сподіваємось тут на допомогу Інституту «Полоніка». Окрім цього маємо надію на подальшу тісну співпрацю, на новий обмін досвідом та спільне наближення нашої Перемоги!”, – підкреслив Тарас Кучма.
У ході бесіди очільник громади також порушив питання належного збереження старовинних пам’яток архітектури, зокрема церков, якими багатий Дрогобич. Сторони висловили сподівання напрацювати спільний проєкт щодо збереження польських та українських пам’яток архітекрути.
У ході зустрічі польські колеги відвідали Алею Пам’яті в центрі міста та схилили голову перед полеглими українськими захисниками. А також побували на старовинній перлині Дрогобича – солеварні.