Інформація про заходи щодо запобігання та заборони продажу рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин

13:02 26 Лютого 2021

З метою збереження первоцвітів, посилення державного контролю за охороною, збереженням та відтворенням біологічного розмаїття рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення видів рослин, видано Розпорядження міського голови від 25.02.2021 року №196-р «Про заходи щодо запобігання та заборони продажу рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин».

Розпорядження видано відповідно до ст. 66 Конституції України, ст.ст. 12, 68 Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища», ст. 12, Закону України «Про рослинній світ», ст.ст. 5, 8, 10 Закону України «Про Червону книгу України», ст. 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», ч. 2 ст. 88-1 та ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, розглянувши лист Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації № 31-1110/0/2-21 від 15.02.2021, керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Згідно з розпорядженням:

1. Заборонено торгівлю ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, видами рослин на ринках та поза їх межами.

2. Створено робочу групу з моніторингу, профілактики торгівлі ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення видами рослин на території Дрогобицької міської територіальної громади.

3. Дрогобицькому відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Львівській області рекомендовано здійснювати заходи щодо протидії торгівлі на підпорядкованій території (включаючи торгові ринки) ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, видами рослин, занесених до Червоної книги України та відповідно до наданих повноважень документувати та вилучати рослинну продукцію, вживати заходи
з притягнення винних осіб до відповідальності згідно вимог чинного законодавства.

4. Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради та КП «Муніципальна варта» ДМР доручено провести роз’яснювальну та профілактичну роботу з власниками стаціонарних об’єктів торгівельної мережі територіальної громади та іншими суб’єктами господарювання щодо запобігання торгівлі ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, видами рослин.

5. Дирекції КП «Дрогобицький ринок» доручено не допускати торгівлю ранньоквітучими рідкісними і такими, які перебувають під загрозою зникнення, видами рослин.

6. Робоча група проводитиме спільні перевірки з метою запобігання незаконного збору, заготівлі й торгівлі ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, видами рослин.

7. Сектору «Прес-служба» організаційного відділу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради доручено провести інформаційну кампанію у засобах масової інформації та на Інтернет-порталі ДМР.

Перейти до вмісту