Інформація щодо наявності фекальних бактерій у пробах води з Дрогобича не відповідає дійсності – КП “Дрогобичводоканал”

8:18 19 Серпня 2024

Днями інформаційний простір облетіла новина, опублікована інтернет-виданням «Lviv MEDIA” , про наявність фекальних бактерій у пробах води з Дрогобича. За твердженням КП “Дрогобичводоканал” – поширена інформація є недостовірною.

17.07.24 фахівці Дрогобицького районного відділу Львівського обласного лабораторного центру взяли 9 проб води з Урізького та Гірнянського водозаборів з різних локацій у Дрогобичі на проведення бактеріологічного та санітарно-хімічного аналізу.

Локально, саме у воді з колонки на вул. Війтівська Гора, було виявлено загальні коліформи, які є свідченням забруднення води бактеріями групи кишкової палички .

Для уточнення характеру забруднення ДСанПін пропонує спеціальне дослідження на визначенння термотолерантних кишкових бактерій, які і є специфічним індикатором фекального забруднення E. coli. Таке дослідження після виявлення загальних коліформ у воді з колонки на вул. Війтівська Гора фахівці Дрогобицького відділу Львівського лабораторного центру провели. Жодного фекального забруднення не було виявлено” – коментує начальниця атестованої лабораторії КП «Дрогобичводоканал» Леся Качор.

Після факту встановлення наявності загальних коліформ у воді з колонки на вул. Війтівська Гора підприємство одразу провело промивання мережі цієї вулиці з підвищеним вмістом хлору. Відтак у цій локації три дні поспіль відбиралися проби води, у яких уже не було виявлено загальних коліформ. Наголошуємо, що це було локальне забруднення води і ніяк не повʼязане з фекальними бактеріями. Риторика публікації «Lviv MEDIA” спрямована на те, щоб усі споживачі Гірнянського водозабору засумнівалися у якості води. Запевняємо, що вода відповідає якісним параметрам і перебуває під лабораторним контролем. Щоденно у точках входу води до міста з боку Урожа та з боку Гірного здійснюється її забір для проведення аналізів.

У публікації журналістка інтернет-виданням « Lviv MEDIA” як на джерело інформації посилається на Львівський обласний центр контролю і профілактики хвороб. Якщо апелювати до основних стандартів журналістики, то у таких гучних новинах мала б бути вказана конкретна посадова особа або опублікований документ, що підтверджує факт. А ще де соціальна відповідальність журналіста? Чи полягає вона в тому, щоб лише розповсюдити інформацію про знайдені фекальні бактерії у воді у Дрогобичі? Де фахові коментарі спеціалістів , що це за бактерії і як бути населенню у такій ситуації ? Бо ж завдання журналіста служити своїй аудиторії, дбати словом про її безпеку і здоровʼя.Не кажучи вже про те, що слід було хоча б зателефонувати у міську раду Дрогобича чи водоканал з прямим запитанням: “ Як долаєте проблему з фекальними бактеріями?»

Так мало б бути, якщо керуватись принципами обʼєктивності і правдивості. Однак мета була – зловити інформаційну хвилю дня, накласти тінь на репутацію водоканалу і посіяти безпідставну паніку серед людей.

Залишаємося з вами 24/7 і увесь цей час гарантуємо вам якісну воду – наголошує КП “Дрогобичводоканал”.

Перейти до вмісту