Християнська етика у школах: чому вона на часі та наскільки важливою є для молоді
Предмет «Основи християнської етики» не є обов’язковим для вивчення у школі.
Так, саме заклади освіти індивідуально приймають рішення щодо включення до освітньої програми християнської етики чи іншого курсу духовно-морального спрямування.
Практично у всіх навчальних закладах Дрогобицької громади факультативно викладають християнську етику.
Як розповіли у відділі освіти Дрогобицької міської ради, у деяких школах уроки етики можуть бути закладені в освітню програму, а в деяких — беруть години із шкільного компонента.
Вчителі, які викладають християнську етику у школах пройшли відповідне навчання, відтак є дипломованими катехитами.
Окрім цього, кожна школа має закріпленого отця-катехита, який готує дітей до першого причастя.
Тему викладання християнської етики в освітніх установах міста порушили і на щотижневій апаратній нараді у мерії міста.
Школи є автономні одиниці. Тому, насадити чи рекомендувати їм щось стосовно організації освітніх програм ми не можемо. Але зараз тема духовного виховання в школах є дуже актуальною. В часі повномасштабної війни, наші діти вразливі до різного роду небезпечних суспільних течій, які насаджуються країною-терористом. Школа — це місце, де вони проводять більшість свого часу, тому християнське виховання відіграє важливу роль та має закласти цеглини духовного фундаменту, — прокоментував Тарас Кучма.
Додамо, під час візиту до Владики Ярослава Приріза міський голова обговорив з Преосвященним важливість християнських навчань у школах. Відтак, дав доручення керівнику відділу освіти провести зустріч з Деканом СДЄ о. Іваном Паньківим та напрацювати дорожню карту щодо майбутніх уроків християнської етики в закладах освіти міста та громади.
Як повідомили у відділі освіти, наступним кроком планується проведення круглого столу зі священнослужителями.