Гуляючи вуличками Дрогобича, ви обов’язково натрапите на чудову віллу по вулиці Щевченка,38

0:22 10 Квітня 2020

Гуляючи вуличками Дрогобича, ви обов’язково натрапите на чудову віллу по вулиці Щевченка,38, збудовану на початку XX століття. За роки свого існування на віллі змінилося багато власників. Вона належала родинам Земана і Шпіцмана, тут проживав лікар – рентгенолог Леон Гіммель, знаходився ряд медичних установ.
Дарма уже шукати там старовинні сходи чи залишки вишуканого вітражу, та все ще можна полюбуватися чудовою архітектурою. Зараз тут знаходиться Палац мистецтв музею “Дрогобиччина”, де зберігаються скарби графа Кароля Лянцкоронського. Шматочки культури цілого світу, зібрані Каролем підчас мандрівок, зачаровують своєю красою і дивують майстерністю з якою вони виконані.
На першому поверсі розміщена експозиція, присвячена Брунові Шульцу – майстрові слова, твори якого перекладені на більш як 40 мов світу.
Люди різного віку, з різними вподобаннями і світоглядами приїжджають сюди, щоб здійснити свою мрію, черпати натхнення чи доторкнутись до історії. Хтось багато літ чекає, щоб потрапити сюди і засвідчити про це у «Книзі відгуків».
З запису російською мовою родини з Білорусі, можна прочитати слова подяки лікарю, який тут у 1938 році вилікував дівчинку Катю. У 2015 році їй було уже за 90!
Ще один дуже скромний запис залишила Агнєшка Манцевіч, внучка відомого польського математика, художника і філософа Леона Хвістека. Пані Агнєшка виїхала з Борислава у віці 2 років, підчас війни. Її мама написала спогади про життя в окупованому німцями Бориславі і подарувала донці малюнок Бруно Шульца, з яким була знайома.
Запис, залишений 26 червня 2019 року, не можна читати без хвилювання. Пані Андреа приїхала до Дрогобича з Нью Йорка, бо дізналася про наше місто зі слів своєї сусідки- Ренати Гімель, дочки Леона Гімеля, відомого лікаря і власника вілли. Цікавинкою є те, що Рената розповідала, що Бруно Шульц приходив до неї на приватні уроки малювання.
Ще багато цікавих записів залишено у цій книзі людьми відомими і не дуже, українською і мовами різних країн світу. Приходьте і ви, коли знову гарно цвістиме магнолія, щоб розказати цікаву історію чи написати про свої перші враження.
Ольга Бунда, музей «Дрогобиччина»

Перейти до вмісту