Громадський простір локації «Замкова гора – парк XIX ст»: у Дрогобичі провели круглий стіл з залученням молоді та експертів U-lead
У Дрогобичі відбулась друга зустріч в ході проекту «Лабораторії творчого діалогу» від U-lead, за участі експертів програми, представників органу місцевого самоврядування та активних молодіжних організацій громади.
Тема заходу стосувалась облаштування громадського простору на локації «Замкова гора – парк XIX ст».
Це місце, що примикає до центральної площі, є важливою локацією де відбуваються загальноміські заходи, волонтерські благодійні ініціативи, молодіжні тематичні вечори, через нього пролягають одразу декілька туристичних маршрутів. Водночас це – історична частина міста, яка має цікаву та давню історію.
Вчора, 12 червня, відбулась зустріч на тему облаштування громадського простору в парку XIX ст. та площі Замкова Гора, з метою налагодження відкритого діалогу між громадою та органом місцевого самоврядування.
В ході зустрічі вдалось зібрати разом зацікавлених у розвитку цієї локації людей – представників галузі благоустрою, – керівницю Дільниці зеленого господарства Наталю Пилипів, туризму – керівницю Дрогобицького ТІЦ Ірину Марків, мистецтва – директорку Культурно-освітнього центру ім. Івана Франка Марію Супрун, художниць Дрогобицької художньої школи Христину Соломчак та Софію Новосільську та молодіжних організацій громади – представників Молодіжного простору, Молодіжної ради Дрогобицької МТГ та відділу сім’ї та молоді виконавчого комітету ДМР.
Організували та провели зустріч представники сектору роботи з громадськістю управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій Дрогобицької міської ради Ніна Федько та Юрій Жук.
Консультаційну підтримку надала регіональна координаторка проекту у Львівській області Оксана Чабан.
Діалогову зустріч побудували в інтерактивному форматі. В ході спілкування вдалось вислухати та зібрати всі думки, які стосуються теми облаштування громадського простору.
Зокрема присутні мали змогу висловитись про те:
– Що таке громадський простір та які приклади його облаштування в Дрогобичі їм відомі?
– Локація «Замкова гора – парк XIX ст»: переваги та недоліки існуючого простору
– Ідеї облаштування громадського простору на локації «Замкова гора – парк XIX ст»
– Пропозиції щодо облагородження фасадів будівель, які примикають до Замкової гори та парку XIX ст.
Всі учасники взяли активну участь в обговоренні, подавали свої ідеї та пропозиції, висловлювали бачення розвитку території.
«Кардинальних змін ця територія не потребує. Це історична частина міста і вона такою повинна залишатись. Однак концепцію розвитку цього простору таки треба доопрацювати. Зокрема в частині зручності для громади, задоволеності базових потреб, доступності для людей з обмеженими можливостями та загального благоустрою» – наголосили учасники.
Що ж стосується фасадів – то більшість учасників зійшлись на думці, що вони потребують кардинальних перевтілень. Мова йшла про фасад над Приватбанком та фасад будівлі радіо (колись пасажу Фукса), тильна сторона якої має зовсім непривабливий вигляд.
Локацію позаду цієї будівлі часто використовують представники Молодіжного простору для проведення творчих вечорів, майстерок та трансляції фільмів з проектора під відкритим небом.
Відтак є потреба в приведенні фасаду до належного стану, – як варіант шляхом розміщення там муралу. Однак верхню частину фасаду будівлі таки планують використовувати для показу фільмів.
Що ж стосується самого малюнку, то більшістю було вирішено провести консультації з громадою та в подальшому, за можливості, організувати конкурс з відбору ескізних пропозицій, які запропонують художники.
Додамо, що консультаційну та інформаційну підтримку діалогових заходів надається в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою». Під час першого етапу проєкту 240 представників ОМС з 12 регіонів України пройшли навчання і дізналися як будувати діалог з мешканцями для вирішення спільних проблем, більш активно залучати їх до життя громади, здобули практичні підходи щодо взаємодії влади і громади, їх підтримки та взаєморозуміння під час прийняття рішень.
Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.