Громадськість Дрогобича запропонувала три пропозиції щодо вирішення проблеми сміттєвої блокади міста. ФОТО

0:00 28 Березня 2018

У вівторок, 27 березня, у приміщенні Центральної міської бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола відбулося розширене засідання Громадської ради при Дрогобицькому міському голові. На запрошення голови Громадської ради Ростислава Божика участь у засіданні взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Окрім представників Громадської ради, участь у засіданні взяли активні дрогобичани, представники громадських об’єднань та молодіжних організацій, голови ОСББ міста Дрогобич.

На початку засідання перед учасниками виступив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який роз’яснив перебіг подій з блокуванням Броницького сміттєзвалища, а також заходи, які були проведені в межах переговорів з блокувальниками та громадою села Брониця. Також Тарас Кучма зазначив, що днями до нього завітали представники громади села Рихтичі, які заблокували заїзд на територію підприємства, яке здійснює сортування сміття з міста Дрогобича, відповідно до договору з КП «Комбінат міського господарства», що своєю чергою ускладнило ситуацію. Також Тарас Кучма наголосив на цікавому факті, що представниками було заявлено, що сміття з села Рихтичі утилізується на сміттєзвалищі у Бориславі, однак цю інформацію спростовує міський голова Борислава Ігор Яворський. Отож, за словами Тараса Кучми, виникає питання: куди ж дівається сміття з району, а саме довколишніх сіл міста Дрогобича.

«Сьогодні ми маємо патову ситуацію, яка проявить себе через декілька днів, особливо коли почнеться масове прибирання перед Великоднем. Тоді об’єми накопичення сміття на майданчиках міста зростуть в декілька разів.

Ми шукаємо альтернативні сміттєзвалища, однак серед тих міст, з представниками  яких ми вели переговори, нам скрізь відмовили. Утилізувати сміття поза межами Львівської області — це занадто дорого для бюджету нашого міста.

Більше того, в ході переговорів з усіма сторонами, які можуть вплинути на ситуацію та допомогти вирішити нам цю проблему, спостерігається політичний, а не економічний чи екологічний підтекст.

Блокада Броницького сміттєзвалища розпочалася 9 лютого. Однак, до того часу нам не надходило жодних повідомлень про наміри припинити утилізацію сміття від громади. Навпаки, ми вчасно виконували усі домовленості і паралельно проводили роботи з приведення сміттєзвалища до екологічних норм. Більше того, ми перші за 30 років почали наводити порядок і тут отримали шалений спротив.

Сьогодні ми маємо факти, коли сміття з довколишніх сіл звозиться на сміттєві майданчики Дрогобича. Кожен повинен розуміти, що ситуація критична не лише для Дрогобича, а й району, адже мешканців Дрогобича близько 74 тисяч. Така ж кількість мешканців району, які так само продукують сміття. Питання «Куди дівається їхнє сміття?» залишається відкритим. Основне, щоб це сміття не звозилось до Дрогобича. Але це їх проблеми, а нам потрібно спільно вирішити нашу проблему. Тому сьогодні ми повинні напрацювати спільне вирішення виходу з ситуації», — тези зі звернення міського голови Дрогобича до громадськості міста.

Відтак відбулося жваве обговорення з дискусіями та чималою кількістю пропозицій, які висловлювали учасники засідання. Однак після півторагодинної розмови Громадською радою було прийнято рішення пропозиції щодо вирішення проблеми сміттєвої блокади міста:

1.    Впровадити  систему роздільного збору сміття у м. Дрогобичі;

2.    Подати Звернення громадян міста Дрогобича до депутата ВРУ Матківського Б.М, голови ЛОДА Синютки О.М, голови Дрогобицької РДА Шутка В.А. з проханням втрутитись та посприяти у вирішенні даної ситуації. Дане звернення підписати громадянами міста Дрогобич збір підписів доручити активістам громадської ради.

3.    Запропонувати голові міста звернутись до науковців екологів та інших спеціалістів з проханням визначити та запропонувати відповідне місце, що може бути використане для тимчасового зберігання сміття.
Відповідне рішення було прийнято одноголосно членами Громадської ради та всіма учасниками засідання.

Окрім того, присутні учасники зібрання зобов’язалися створити групу та забезпечити проведення інформаційної кампанії серед мешканців міста та представників сфери торгівлі щодо правил утилізації сміття, використання поліетилену в побуті та торгівлі, а також про правила вивозу твердо побутових відходів.

Сьогодні, за словами міського голови Дрогобича, переговорні процеси щодо тимчасової утилізації сміття з Дрогобича тривають.

Перейти до вмісту